3 marca 2018

Cekinowy klejnot

ok 1 godziny plus czas schnięcia Poziom trudności: 2/5

Która z nas, kobiet nie marzyła w dzieciństwie o pięknej biżuterii z wielkimi błyszczącymi diamentami?! A może spotkam tutaj również poszukiwacz skarbów i różnokolorowych drogocennych kamieni? Poniższy tutorial stworzyłam specjalnie dla takich małych księżniczek, marzycieli i poszukiwaczy przygód! Stwórz swoje własne błyskotki, pierścienie, kolie i wyrusz w świat zaczarowanych zamków lub Indiany Jonesa.

Czego będziemy potrzebowali:

Etap 1

Zaczynamy od kamieni. Ważne jest, aby posiadały one płaską podstawę, do której będziemy przyklejać dodatki. Takich kamieni bardzo często używa się m. in. do dekoracji w domu. Jeśli jednak nie posiadacie takich, można również użyć np. wyciętych kawałków ze sztywnej folii lub plastiku.

Spód kamienia smarujemy klejem, po czym nie czekając jak wyschnie kładziemy go na wcześniej wysypaną kupkę brokatu lub cekinów. Jeśli w pierwszej kolejności przykleiliśmy cekiny dobrze jest dołożyć drugą warstwę brokatu, aby nie było widać prześwitów.

Czynność powtarzamy z każdym kolejnym kamieniem. Pamiętajcie, aby na końcu pokryć nasze cekiny lub brokat warstwą kleju, aby później nie przesuwały się lub odpadały. Tak przygotowane kamienie zostawiamy do wyschnięcia.

Jeśli jesteś poszukiwaczem skarbów, możesz już skończyć na tym etapie albo stworzyć kolejne klejnoty w postaci kolii, bransolet lub pierścieni. ? Księżniczki, które chcą zawiesić swoje kamienie ozdobne, zapraszam oczywiście do dalszej części!

Etap 2

Wybieramy tasiemkę o długości jaka będzie nam odpowiadać na wisiorek lub bransoletkę i ucinamy nożyczkami. Za pomocą zwykłego kleju płynnego lub takiego do tekstyliów przyklejam kamienie do tasiemki mniej więcej w połowie.

Etap 3

Za pomocą szybkoschnącego kleju (ja wybrałam do tekstyliów), skleiłam w paru miejscach ze sobą fragmenty tasiemki tak, aby powstały ozdobne zwężenia.

Etap 4

Bransoletka schnie, a my możemy teraz zabrać się za pierścionek. Zaczynamy od drutu. Najlepiej wybrać taki, który jest dość gruby, ale też łatwy przy modelowaniu. Za pomocą końcówki grubszego markera, który ma średnicę mniej więcej naszego palca, zawijam drut tak, aby powstał okrąg, po czym ucinam pozostałą niepotrzebną część za pomocą np. kombinerek. Pamiętajcie, aby przy tej czynności pomagała Wam osoba dorosła!

Etap 5

Drucik postanowiłam owinąć niebieską tasiemką. Do tego wystarczy użyć trochę kleju i gotowe. Wystarczy tylko przykleić drucik do ozdobnego kamienia tak, jak zostało to przedstawione na zdjęciu i poczekać jak wyschnie.

Klejnoty gotowe! Teraz możemy już zacząć swoją przygodę z wyobraźnią.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon