28 lutego 2018

Pióra do pisania z papieru

35-40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiedzieliście, że kiedyś pisało się prawdziwymi piórami? I nie mówię o tych ze stalówką, tylko na przykład o gęsich? Trzeba je było odpowiednio zaostrzyć nożem i często maczać w tuszu. Dziś na szczęście nie trzeba się tak męczyć, by zanotować kilka słów, ale przyznacie chyba, że pisanie wielkim piórem miało swój urok. Dlatego dziś proponuję zrobienie ozdobnych papierowych piór do założenia na ołówek, flamaster, długopis lub cokolwiek, co wybierzecie. Rysowanie i pisanie będzie tak samo łatwe, ale o ile przyjemniejsze!

Potrzebujemy:

Etap I

Na kartce rysujemy kształt pióra z charakterystycznym ogonkiem na dole, do późniejszego sklejenia (powinien wyglądać mniej więcej tak, jak na zdjęciu). Teraz można albo złożyć kartkę na pół i wyciąć na raz dwa pióra, albo narysować ich kilka i wycinać pojedynczo. Pierwsza wersja jest szybsza, druga łatwiejsza ;). Oczywiście, wycinamy tyle piór, ile potrzebujemy. Dobrze też zgiąć pióra na pół wzdłuż i rozłożyć, przed przejściem dalej.

Etap II

Kolorujemy pióra kredkami, albo flamastrami. Albo jednym i drugim naraz.  Jedno ozdobiłam na tęczowo, a pozostałe dwa geometrycznymi, bardziej wyrazistymi kształtami.  Na tym etapie możecie zrobić, co tylko chcecie.

Etap III

Pokolorowane pióra udekorowałam dodatkowo brokatami w żelu. Spokojnie można ominąć ten punkt, ale efekt zdecydowanie wart jest odrobiny pracy! Jeśli jednak się zdecydujecie pamiętajcie, aby poczekać na wyschnięcie brokatu zanim zaczniecie dekorować drogą stronę. W przeciwnym razie będziemy mieć po prostu całe brokatowe pióro i blat przy okazji też 😉

Etap IV

Jeśli używaliśmy brokatów, musimy chwilę odczekać, aż wyschną. Później możemy brać się za montowanie piór na tym, na czym chcemy je umieścić. Jeśli nie złożyliśmy pór na pół wcześniej, pora zrobić to teraz. Następnie na sucho zawijamy ogonek wokół flamastra (lub czego Wy używacie) i rozwijamy.

Koniec ogonka (od wierzchniej strony) smarujemy klejem.

Później kładziemy flamaster w miejscu zgięcia pióra zawijamy ogonek dookoła i przytrzymujemy, by klej złapał.

I gotowe! Prawda, że prezentują się ładnie. Będą wspaniałą ozdobą biurka!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon