Urocza zimowa dekoracja, która pięknie ozdobi pokój dziecka – chmurka z opadającymi śnieżynkami. To prosta, kreatywna praca plastyczna idealna na zimowe zajęcia w domu lub w przedszkolu.
Materiały potrzebne do wykonania zawieszki:
- białe kartki z bloku rysunkowego Fiorello A4
- mazaki Carioca BiColor
- klej w sztyfcie Amos
- taśma klejąca Grand
- nici / biały sznurek
- nożyczki Grand
- dodatkowe ścinki papieru (powstaną z wycinania chmurki)

Drukowanie i przygotowanie szablonów
Na białych kartkach z bloku rysunkowego drukujemy dwa identyczne szablony chmurki. Wycinamy je dokładnie, zachowując powstałe ścinki papieru – jeszcze się przydadzą. Drukujemy też szablon z kółkami i odcinamy z niego dwa paski.

Zagięcia i wycinanie elementów
Każdy pasek z kółkami zginamy zgodnie z przerywanymi liniami, a następnie wycinamy pojedyncze kółka, z których powstaną śnieżynki.

Ozdabianie pierwszej chmurki
Na jednej z chmurek dorysowujemy radosną buzię – jedno otwarte oczko, drugie przymrużone, uśmiech i wystający języczek. Różowym pisakiem dodajemy rumieńce.

Mocowanie całości
Taśmą klejącą przyklejamy na górze chmurki pętelkę z nitki, dzięki której będzie można ją zawiesić. Na dole mocujemy kilka sznurków, na których zawisną śnieżynki. Na środku chmurki kładziemy wcześniej zachowane, lekko pogniecione ścinki papieru, a brzegi smarujemy klejem. Drugą chmurkę przykładamy na wierzch i mocno dociskamy, tworząc lekko przestrzenną dekorację.

Tworzenie śnieżynek
Na wyciętych kółkach rysujemy pisakami różne śnieżynki, następnie każdą śnieżynkę przyklejamy taśmą do nitek zwisających z chmurki.

Zabezpieczenie i wykończenie
Śnieżynki smarujemy lekko klejem i zaklejamy drugą, taką samą śnieżynką, aby przód i tył wyglądały estetycznie.

Gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina