12 grudnia 2023

Choineczka – świąteczna wyklejanka

60 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Spośród wielu świątecznych dekoracji, którymi upiększamy nasze domy, choinka jest niewątpliwie najważniejszą ozdobą; to bardzo ważny element bożonarodzeniowych tradycji. Pomysłów plastycznych na wykonanie świątecznego drzewka jest nieskończona ilość, wszystko zależy od naszej wyobraźni, dostępnych materiałów plastycznych, chęci stworzenia czegoś nowego i niepowtarzalnego. Poszukując nowych pomysłów wpadłam na pomysł wykonania zabawnej choineczki. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Przygotowanie materiałów i szablonów

Rozpocznij od wycięcia szablonów choinki, doniczki, gwiazdki i prezentów. Odrysuj je na tekturze i wytnij nożyczkami. Dodatkowo przygotuj cienki pasek tektury na pień choineczki.

Malowanie tekturowych elementów

Pomaluj tekturowe elementy farbami plakatowymi: choinkę na zielono, gwiazdkę na żółto, prezenty i doniczkę według własnych upodobań. Dwukrotne malowanie intensyfikuje kolory.

Sklejanie elementów na czarnej kartce

Po wyschnięciu farb przyklej wszystkie części do czarnej kartki A4 za pomocą kleju uniwersalnego. Aby zapewnić trwałe przyleganie, użyj ciężkiej książki do dociskania przez kilka minut.

Tworzenie detali choineczki

Użyj białego markera akrylowego Fiorello do narysowania pnia, gałązek i zaokrąglonych igiełek choineczki. Pamiętaj, aby gałązki wystawały lekko poza tekturę.

Ostatnie poprawki i dodatki

Kolorowymi markerami udekoruj prezenty i dodaj im wstążki oraz kokardy.


Ozdób gwiazdkę złotym i srebrnym markerem Fiorello. Dodaj cekiny i użyj kleju z brokatem do podkreślenia błyszczących łańcuchów.

Ozdobna ramka

Zakończ pracę, tworząc ozdobną ramkę na brzegach kartki za pomocą kleju z czerwonym brokatem. Twoja choineczka jest teraz gotowa.
Życzę udanej zabawy i magicznych chwil podczas tworzenia!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon