14 maja 2021

Decoupage dla każdego-pudełko na prezent dla mamy

20 minut + wysychanie kleju – ok. 12 godzin Poziom trudności: 3/5

Mówią, że ponoć liczy się tylko wnętrze i żeby nie oceniać książki po okładce, ale… czy ktoś przejdzie obojętnie obok takiego pięknego pudełka na prezent? Na dodatek zrobionego własnoręcznie, techniką decoupage.

Technika ta wbrew pozorom nie wymaga żadnych specjalnych i drogich produktów. Wystarczą nam tylko farby i klej uniwersalny Amos! Ale po kolei.

Do zrobienia ozdobnego pudełka potrzebujemy:

Etap 1

Malujemy pudełko białą farbą akrylową.

Etap 2

Teraz pora na wybranie atrakcyjnego wzoru, który będziemy wycinać z serwetki. W sklepach jest wiele serwetek do wyboru; ja wybrałam kwiatowy, bo każda mama kocha kwiaty, które zwiastują wiosnę, ciepełko oraz energetyczne kolory. Kolejnym krokiem jest rozdzielenie wzoru na 3 części, bo my potrzebujemy tylko pierwszej, zadrukowanej.

Etap 3

Smarujemy klejem miejsce, na którym bardzo delikatnie przyklejamy kwiatowe wzory. Pamiętajcie, że mamy tylko pierwszą warstwę serwetki, więc trzeba postępować bardzo ostrożnie, żeby nie przerwać przygotowanego wzoru.

Etap 4

Gdy klej wyschnie, zostawia błyszczącą warstwę, więc lakier nie jest konieczny, ale jeżeli chcecie dodatkowo utrwalić powstałą pracę, możecie go zastosować.

Pudełko gotowe. Możemy zapakować prezent i przewiązać go wstążką.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon