13 listopada 2019

Domek na skarby z tekturowej rolki i plasteliny

35 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jaka powinna być skrytka na skarby? Oczywiście taka, aby nikt nie domyślił się gdzie jest ico jest w środku. I najlepiej, żeby była ładna. I żeby można było zrobić ją samemu i mieć przy tym dużo zabawy. Domek – skrytka spełnia wszystkie warunki! Do dzieła!

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Malujemy rolkę papieru na jednolity kolor. Taki, w jakim ma być domek. Mój ma przypominać domek Muminków, więc użyłam niebieskiego. Najlepiej sprawdzą się tu farby akrylowe, choć plakatowe w słoiczkach też się nadadzą. Przy tych drugich będziemy musieli położyć przynajmniej dwie warstwy farby, by kolor był ładny i jednolity.

Etap 2

Pozwalamy farbie wyschnąć i w tym czasie zajmujemy się dachem. Na kartce z bloku technicznego rysujemy cyrklem dość duże koło. Długość promienia koła będzie jednocześnie długością połaci dachu. Zaznaczamy mniej więcej 2/3 koła i wycinamy. Brzegi sklejamy ze sobą, tworząc przy okazji stożek.

Dzielimy plastelinę na małe kuleczki i przyczepiamy je do dachu tak, by przypominały dachówkę. Najlepiej w kolejności od dołu, do góry. Od razu ostrzegę, że na mój dach zeszły dwa kolory plasteliny – trzeba wziąć pod uwagę spore zużycie.

Etap 3

Na kolejnej kartce rysujemy kolejne koło podobnej wielkości, co pierwsze. Od razu je wycinamy. Malujemy je z dwóch stron na zielono (zamiast tego można użyć dwustronnego kolorowego papieru). Tym razem nie zależy nam na jednolitym kolorze i lepiej sprawdzi się farba plakatowa, która szybciej schnie.

Kiedy podstawka będzie gotowa, kończymy domek – trzeba jeszcze domalować okna i drzwi.

Etap 4

Smarujemy klejem uniwersalnym dolną krawędź rolki po papierze i przyklejamy ją na środek zielonej podstawki. Możemy dociążyć całą konstrukcję, stawiając na górze daszek. To jeszcze nie koniec, ale można zobaczyć, jak będzie wyglądał finał.

Kiedy klej wyschnie nacinamy całą podstawkę dookoła tak, jak na zdjęciu. Gotowe frędzle zaginamy do góry tak, by stworzyły trawę. 

Gotowe. Możemy teraz schować w środku swoje skarby i cieszyć się ładną dekoracją i ukrytą wewnątrz tajemnicą.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon