7 lipca 2022

Domek z kartonu

około 60 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kolejna propozycja zabawy plastycznej z użyciem grubych markerów to wykonanie sporych rozmiarów domku z tektury.


Do wykonania domku potrzebne będą:


Etap I

Narysuj ołówkiem na tekturze domek z trójkątnym dachem, oddzielnie narysuj okno – kwadrat; drzwi – prostokąt; komin – prostokąt; podstawkę do domku – prostokąt. Używając podkładki wytnij wszystkie elementy za pomocą nożyka do cięcia tektury, a następnie węższą końcówką czarnego markera narysuj w oknie szprosy (listwy dzielące okno na mniejsze pola); na drzwiach narysuj okienko w kształcie serduszka; na trójkątnym daszku narysuj faliste linie imitujące dachówki; szeroką końcówką różowego flamastra pokoloruj dachówki; niebieskim, żółtym, różowym markerem pokoloruj drzwi i okno, a na kominie narysuj cegły.


Etap II

Klejem uniwersalnym przyklej do domku okienko, drzwi, komin. Teraz zajmij się przydomowym ogródkiem – żółtym, różowym i niebieskim flamastrem (szeroką końcówką) namaluj na domku koła – kwiaty; zielonym narysuj poniżej kół trawę. Pastelami dorysuj łodygi i listki, ozdób kwiaty (koła) oraz namaluj drobne kwiatki.


Etap III

Mały prostokąt, który wykorzystasz do postawienia domku, pomaluj z obu stron zielonym flamastrem (szeroką końcówką). W jego górnej części oraz w lewym dolnym brzegu domku zrób nożykiem do cięcia tektury nacięcia; wsuń nacięcie w nacięcie i postaw domek.

Praca gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon