1 grudnia 2023

Gwiazdki z recyklingu – dekoracja choinkowa handmade

20 min. Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesteście zwolennikami naturalnej choinki? A może marzy się Wam świąteczne drzewko w stylu eko? W obu przypadkach świetnie trafiliście! Nasz tutorial na eko gwiazdki z recyklingu jest doskonałą pracą na okres przedświątecznych przygotowań. Jest prosty i szybki, a radość z zawieszenia na choince własnoręcznie zrobionych ozdób będzie na pewno niemała. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy:

  1. Tniemy rolkę na paski
  2. Wycinamy i sklejamy ramiona gwiazdki

Tniemy rolkę na paski

Nawet jeżeli tutorial jest prosty, dobrze będzie jeżeli podzielimy naszą pracę na etapy. Pierwszym będzie pocięcie zebranych przez nas rolek – z jednej wykonamy dwie gwiazdki. Każdą rolkę tniemy na paski. Dobrze jest za pomocą linijki i ołówka podzielić rolki na sześć równych części – ten zabieg pozwoli nam uzyskać równiejsze paski, co z kolei przełoży się na estetykę naszych gwiazdek.

Wycinamy i sklejamy ramiona gwiazdki

Teraz każdy pasek nacinamy w kształt litery V od strony zgięcia. Poświęćcie odpowiednio dużo uwagi w tym kroku i nie przetnijcie łączenia, starajcie się aby cięcie zaczynało się 1 mm od brzegów. Zróbcie tak ze wszystkimi paskami.

Na jedną gwiazdkę przypadają trzy paski, dobrze więc jest sobie od razu pogrupować wycinanki. Teraz przy użyciu kleju uniwersalnego Amos sklejamy ze sobą najpierw dwa paski układając je w znak X. Polecamy Wam nałożyć po kropelce kleju na dwie strony jednego paska, wsunąć go w drugi i po ułożeniu ich w odpowiedni sposób docisnąć mocno, aby ułatwić wiązanie kleju. W ten sam sposób wklejamy trzeci pasek. Nasza pierwsza gwiazdka jest gotowa. Wykonajcie ich tyle, ile dusza zapragnie!

Opcjonalnie:

Aby ozdobić gwiazdki, ale zachować ich ekologiczny charakter, proponujemy aby nanieść na nie białe kropkowanie. Nabierzcie na pędzel szczecinowy farbę akrylową lub plakatową i uderzając o dłoń obserwujcie, jak kropelki farby spadają na gwiazdki leżące pod spodem. Siłą uderzenia możecie modyfikować, czy kropki będą większe, czy mniejsze.

Gdy farba wyschnie, ze sznurka lub nitki wykonajcie pętelki i gwiazdki będą gotowe do powieszenia na choince.

Mamy nadzieję, że wykonanie tej świątecznej ozdoby dostarczy Wam dużo radości.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon