1 stycznia 2024

Gwieździsta noc – praca z tektury

90 min. Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Zapraszam Was dzisiaj na niecodzienny, nocny spacer uliczkami bajkowej miejscowości otulonej mrokiem i rozświetlonej blaskiem gwiazd. Wyruszmy przed siebie, patrząc w górę, gdzie tajemniczy księżyc i miliony magicznych gwiazd. Nocne, bezchmurne niebo to magia, to daleki nieodkryty świat, który z perspektywy ciemnych uliczek działa na wyobraźnię, gwiazdy wołają nas, czarują, fascynują, zapraszają… Spróbujmy wyczarować wspólnie plastyczne rozgwieżdżone niebo.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Wycinamy elementy szablonu
  2. Malujemy elementy
  3. Ozdabiamy bazę pracy i przyklejamy elementy
  4. Dodajemy detale

Wycinamy elementy z szablonu

Pracę rozpoczynamy od wydrukowania, a następnie wycięcia szablonu księżyca i gwiazdek. Dokładnie odrysowujemy je na tekturze z pomocą ołówka i wycinamy. Następnie układamy na drugim kawałku tektury i rysujemy ołówkiem kształt sporej chmurki, tak aby wszystkie elementy się w niej mieściły. Chmurkę wycinamy.

Malowanie elementów

Wycięty kształt malujemy czarną i ciemnoniebieską temperą Carioca, delikatnie mieszając ze sobą kolory podczas malowania, aby uzyskać ciekawy efekt mozaiki. Pomaluj dwukrotnie złotą temperą tekturowy księżyc i gwiazdy.

Ozdabiamy bazę pracy i przyklejamy elementy

Odcinamy pasek złotej bibuły o szerokości około 3 cm. Po wyschnięciu chmurki odwracamy ją na drugą stronę, smarujemy klejem biurowym Amos brzeg (pasek o szerokości około 1 cm) i przyklejamy do niej złotą krepinę, marszcząc ją przy tym tak, żeby powstała dookoła chmurki ozdobna falbanka.

Na chmurce układamy wszystkie gwiazdki i księżyc, następnie przyklejamy je klejem uniwersalnym Amos. Przytrzymujemy przez chwilę sklejane elementy, aby klej dobrze związał obie powierzchnie.

Dodawanie detali

Klejem ze srebrnym brokatem malujemy kontury gwiazd, księżyca i chmurki. Pozostawiamy do dokładnego wyschnięcia kleju. Do księżyca przyklejamy ruchome oczko, rysujemy klejem z czerwonym brokatem uśmiech, znów zostawiamy do wyschnięcia.

Złotym markerem akrylowym rysujemy na chmurce pomiędzy tekturowymi gwiazdkami sporo różnej wielkości prostych gwiazdek.

Praca gotowa, można zaprosić noc do naszego domu.

Życzymy udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon