28 grudnia 2023

Marchewka z papieru praca 3D

60 min. Poziom trudności: 4/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Marchewka to smaczne i pełne witamin warzywo, które ze względu na swoje właściwości zdrowotne powinno być przez nas zjadane jak najczęściej. Zawiera ona mnóstwo cennych składników odżywczych, witamin i minerałów niezbędnych wręcz do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Regularne jedzenie marchewki może przynieść dużo korzyści zdrowotnych. Wysoka zawartość prowitaminy A poprawia stan naszego wzroku i skóry. Sok z marchewki zalecany w szczególności dzieciom, korzystnie wpływa na trawienie. Marchewkę można gotować, smażyć, dusić, zapiekać… Jednak najzdrowsza i najbogatsza w dobroczynne składniki jest bez wątpienia ta surowa, uprawiana bez nawozów mineralnych w małych gospodarstwach ekologicznych czy naszych przydomowych ogródkach. Marchewki nie może zabraknąć wśród warzyw zgromadzonych w naszej plastycznej kolekcji. Dlatego zapraszam do wspólnej zabawy: spróbujmy razem wykonać bajkowe marcheweczki.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Tworzenie bazy: formujemy gazetowe wałeczki
  2. Nadawanie struktury: oklejanie i malowanie
  3. Dodawanie detali: tworzenie łodyżek liści
  4. Dodawanie detali: rysowanie twarzy

Tworzenie bazy: formujemy gazetowe wałeczki

Pracę rozpocznij od uformowania z gazety wałeczków przypominających swoim kształtem marchewki. Korzystając z kleju uniwersalnego Amos oklej gazetowe wałeczki kilkoma warstwami gazet, dociśnij mocno i owiń je na kilka minut recepturkami by wszystkie warstwy dokładnie połączyły się ze sobą. Przygotuj tyle gazetowych wałeczków, ile chcesz wykonać marchewek.

Nadawanie struktury: oklejanie i malowanie

Szary papier porwij na malutkie kawałeczki. Ściągnij z gazetowych wałeczków recepturki i oklej je za pomocą kleju uniwersalnego Amos. Zrób to tak, żeby szary papier pokrył dokładnie gazetę. Po wyschnięciu klej uniwersalny zamieni się w twardą skorupkę, dzięki temu marchewki będą twarde jak te prawdziwe.

Po wyschnięciu kleju zamaluj marchewki pomarańczową temperą Carioca. Zrób to dwukrotnie, tak żeby kolor był intensywny; między kolejnymi warstwami odczekaj, aż farba wyschnie.

Dodawanie detali: tworzenie łodyżek liści

Zieloną kartkę z bloku technicznego Fiorello potnij na paseczki o szerokości około 2 cm i długości 5 cm, zwiń ciasno paseczek w rulonik, koniec paseczka posmaruj klejem i sklej, przytrzymaj chwilę. Przygotuj kilka wałeczków dla każdej marchewki.

Posmaruj klejem uniwersalnym kilka (4–5) wałeczków i sklej je ze sobą tworząc łodyżki. W górnej części marchewki narysuj zieloną kredką kółeczko, zamaluj je, a następnie przyklej w tym miejscu pęczek sklejonych ze sobą wałeczków (łodyżek). Do pozostałych marchewek przyklej wałeczki (listki) w ten sam sposób.

Dodawanie detali: rysowanie twarzy

Czarną kredką narysuj na marchewkach lekko zaokrąglone kreseczki – miejsca, skąd wychodziły malutkie boczne korzonki. Przyklej ruchome oczka, na jednej z marchewek przyklej jedno oczko, drugie narysuj zamknięte, narysuj uśmiech i owalne czerwone policzki.

Życzymy udanej zabawy.

Bajkowe marchewki gotowe.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Jeżeli spodobała Ci się nasza warzywna praca to zapraszamy Cię do wykonania: szpinaku, papryki, brokuła.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon