7 października 2017

Jesienne drzewo w słoiku

45 minut + czas na schnięcie Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kojarzycie te szklane kule z figurką w środku i wirującymi płatkami śniegu dookoła? Szalałam za nimi jako dziecko i dopiero po latach zrozumiałam, jak łatwo zrobić je w domu. Dostosowując się do kalendarza proponuję kolory i motywy jesienne, ale to tylko propozycja. Kiedy przeczytacie ten artykuł, będziecie wiedzieli, jak zamknąć w szkle dowolną porę roku.

Czego potrzebujemy?

Etap I

Uważnie przygotujcie potrzebne rzeczy. Słoik musi być szczelny, powinien też być czysty, bez żadnych resztek przy nakrętce. Tak samo kamień lub kasztan (ja użyłam kasztana) i wszystko, co znajdzie się w słoiku.

Etap II

Zwijamy drut w sposób pokazany na zdjęciu. Pęczek nie powinien być dłuższy niż wysokość słoika. Nie przecinamy też powstałych na końcach pętelek. Wkładamy w nie nasz kasztan (lub kamień) i mocujemy. Całość przyklejamy od środka do zakrętki słoika.  To nasza podstawa, kiedy klej wyschnie z drutu kształtujemy drzewo. Pamiętajcie, że nie powinno być szersze niż otwór słoika.

W zasadzie zamiast drzewa można zrobić coś innego, albo w ogóle użyć gotowej figurki. Trzeba tylko pamiętać by to, co chcemy włożyć do słoika, było wodoodporne i nie zniszczyło się od długiego moczenia.

Etap III

Jeśli nasze drzewo jest już gotowe, można przejść dalej. Do słoika wsypujemy brokat, tylko nie szalejmy z jego ilością. Co za dużo, to nie zdrowo w tym przypadku. W moim drzewie brokat będzie pełnił rolę opadających liści, więc wybrałam jesienne kolory: złoty, czerwony i zielony.

Etap IV

Do słoika nalewamy jak najwięcej wody i mocno zakręcamy słoik. Można to zrobić nad zlewem, żeby przypadkiem nie stworzyć na środku mieszkania brokatowej kałuży. Rodzice rzadko cieszą się z takich niespodzianek…

Kiedy upewnimy się, że wszystko jest szczelnie zamknięte (zakrętkę można też uszczelnić silikonem), wystarczy potrząsnąć naszą zaczarowaną kulą i podziwiać jak liście wirują dookoła drzewa.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon