11 listopada 2020

Jesienny bukiet z kolorowych liści

90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień powoli gubi swoje kolory, za chwilę chłodny wiatr zerwie z gałęzi drzew ostatnie barwne liście, przymrozek zniszczy kwitnące jeszcze w ogrodzie ostatnie kwiaty, a my zamkniemy szczelnie okna i drzwi naszych domów. Piękna jesień ustąpi miejsca burej szarudze i na dobre zagości chłód, deszcz i poranne mgły… Dlatego warto skorzystać z ostatnich chwil ładnej pogody i wybrać się na jesienny spacer, a potem ułożyć z ostatnich spadających liści kolorowy bukiet. Mam dzisiaj dla Was propozycję wykonania takiego jesiennego bukietu – bukietu plastycznego, który zostanie z Wami na dłużej.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Wykonanie pracy rozpocznij od pomalowania czarną farbą plakatową prostokąta z tektury o wymiarach 20×30 cm, który będzie tłem jesiennego bukietu.

Etap 2

Na kartce z bloku rysunkowego narysuj ołówkiem listki, kasztany, żołędzie (możesz skorzystać z listków narysowanych przeze mnie ściągając szablon_liscie albo odrysować je od prawdziwych liści przyniesionych ze spaceru), jeśli coś Ci nie wyjdzie – wymaż i narysuj ponownie. Narysuj również wazon: naczynie, w którym umieścisz kolorowy bukiet (ja narysowałam pękatą wazę, jeśli Ci się spodobała, skorzystaj z mojej propozycji szablon_wazon). Następnie wytnij wszystkie elementy, odrysuj je na tekturze i również wytnij. Jeśli chcesz, omiń rysowanie na kartce z bloku rysunkowego i narysuj liście i wazon od razu na tekturze.

Etap 3

Pomaluj teraz tekturowe listki jesiennymi kolorami, użyj do tego farb w jesiennych kolorach – żółtej, czerwonej, pomarańczowej, brązowej, zielonej… Pomaluj kasztany, żołędzie i wazon. Moją wazę pomalowałam na biało, żeby nie przyćmiła uroku jesiennych kolorowych liści. Jeśli chcesz, żeby liście były w tej pracy najistotniejsze, to zrób podobnie i pomaluj wazon jednym jasnym, spokojnym kolorem.

Etap 4

Po wyschnięciu farby weź czarny karton – tło, połóż na nim tekturowy wazon i ułóż w nim bukiet z przygotowanych liści, kasztanów i żołędzi, następnie przyklej wszystkie elementy klejem uniwersalnym.

Etap 5

Czarny tekturowy prostokąt oklej z brzegów taśmą z kolorowymi diamencikami, ozdób też nimi listki i wazon. Kolorowe, błyszczące diamenciki do złudzenia przypominają krople rosy, w których odbijają się barwy jesiennego bukietu.

Praca gotowa.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała: Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon