9 listopada 2020

Jesienny lampion DIY

ok. 30 minut + wysychanie kleju Poziom trudności: 3/5

Coraz szybciej robi się ciemno za oknem, a pogoda częściej bywa deszczowa. Przyjemnie jest wtedy schować się pod kocyk, poczytać książkę lub obejrzeć dobry serial w TV. W towarzystwie takiego lampionu zrobi się z pewnością jeszcze bardziej klimatycznie i przytulnie.

Do jego wykonania będą nam potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy od oczyszczenia słoika z etykietki, a następnie wycinamy z bibuły gładkiej kształt liści w różnych kolorach: żółtym, pomarańczowym i złotym.

Etap 2

Czarnym cienkopisem rysujemy wewnętrzną strukturę liścia. Dobrze do tego nadadzą się pisaki Sketch Fiorello, posiadające cienką końcówkę, która pozwoli na precyzyjne stworzenie żyłek liścia. Z drugiej strony mają końcówkę pędzelkową, więc są też świetne do kaligrafii czy rysunków artystycznych.

Etap 3

Smarujemy cały słoik klejem uniwersalnym i zaczynamy przyklejać krok po kroku wycięte wcześniej z bibuły liście, które również smarujemy klejem; muszą być dobrze przytwierdzone, aby nie odstawały od słoika.

Etap 4

Gdy klej wyschnie, możemy ozdobić górę słoika sznurkiem oraz przylepnymi klejnocikami, dzięki czemu nasz lampion nabierze szczególnego charakteru.

Etap 5

Do środka wkładamy i zapalamy wkład tealight, a następnie rozkoszujemy się blaskiem lampionu, otuleni ciepłym kocykiem, popijając herbatkę z sokiem imbirowym. Mmm… Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam jesień.


Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon