Jesienny latawiec na niepogodę

20 minut
one

Zdążyliśmy pożegnać lato i jakby na zawołanie od razu przywitała nas jesień swoją typową aurą. Zimno, mokro i wietrznie. Ale nie ma tego złego… Ponieważ, kiedy wieje, możemy puszczać latawce. A z jaką porą roku kojarzą nam się one jak nie z jesienią?! Dziś zatem zapraszam Was do tutorialu, w którym będziecie mogli stworzyć swój własny, ptasi latawiec! Pokażmy, że nie straszny nam żaden wicher i że także w taką pogodę możemy się świetnie bawić na zewnątrz.

 

Czego będziemy potrzebować:

  • kolorowy papier
  • zszywacz
  • klej i nożyczki
  • kolorowe mazaki
  • kawałek sznurka

 

1. Na początku wybieramy kolor w jakim chcemy stworzyć nasz ptasi latawiec. Naszą kartkę składamy na pół po czym zawijamy jej wybrany róg w kierunku zagięcia i w m.w. ¼ długości zszywamy tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu. Krok powtarzamy z drugiej strony. Dzięki temu nasz latawiec zyskuje ptasi zarys.

 

2. Nasz latawiec oczywiście mógłby już polecieć, ale jest to w końcu ptasi latawiec, a więc musimy jeszcze skupić się na odpowiednich dekoracjach. Z kolorowego papieru wycinam elementy ogona po czym łączę je ze sobą i przyklejam do latawca.

 

3. Wycinam również dziób oraz oczy i przyklejam w wyznaczone miejsca.

 

4. Czas na mazaki. Tutaj możemy bawić się na całego i poczuć tak, jakbyśmy ozdabiali samochód lub nawet samolot! A jak! ?

 

5. Na koniec pamiętajmy o sznurku, który będzie pilnował nasz latawiec, żeby za daleko nie odleciał. Wystarczy zrobić niewielką dziurkę, przewlec kawałek sznurka, zrobić supełek i gotowe!

 

Teraz jesteśmy już prawdziwie gotowi na jesienną niepogodę. Kto wie, może nasze ptasie latawce przegnają czarne chmury. ?

 

Basia