22 września 2018

Jesienny latawiec na niepogodę

20 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zdążyliśmy pożegnać lato i jakby na zawołanie od razu przywitała nas jesień swoją typową aurą. Zimno, mokro i wietrznie. Ale nie ma tego złego… Ponieważ, kiedy wieje, możemy puszczać latawce. A z jaką porą roku kojarzą nam się one jak nie z jesienią?! Dziś zatem zapraszam Was do tutorialu, w którym będziecie mogli stworzyć swój własny, ptasi latawiec! Pokażmy, że nie straszny nam żaden wicher i że także w taką pogodę możemy się świetnie bawić na zewnątrz.

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Na początku wybieramy kolor w jakim chcemy stworzyć nasz ptasi latawiec. Naszą kartkę składamy na pół po czym zawijamy jej wybrany róg w kierunku zagięcia i w m.w. ¼ długości zszywamy tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu. Krok powtarzamy z drugiej strony. Dzięki temu nasz latawiec zyskuje ptasi zarys.

Etap 2

Nasz latawiec oczywiście mógłby już polecieć, ale jest to w końcu ptasi latawiec, a więc musimy jeszcze skupić się na odpowiednich dekoracjach. Z kolorowego papieru wycinam elementy ogona po czym łączę je ze sobą i przyklejam do latawca.

Etap 3

Wycinam również dziób oraz oczy i przyklejam w wyznaczone miejsca.

Etap 4

Czas na mazaki. Tutaj możemy bawić się na całego i poczuć tak, jakbyśmy ozdabiali samochód lub nawet samolot! A jak! ?

Etap 5

Na koniec pamiętajmy o sznurku, który będzie pilnował nasz latawiec, żeby za daleko nie odleciał. Wystarczy zrobić niewielką dziurkę, przewlec kawałek sznurka, zrobić supełek i gotowe!

Teraz jesteśmy już prawdziwie gotowi na jesienną niepogodę. Kto wie, może nasze ptasie latawce przegnają czarne chmury?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon