27 września 2023

Jesienny liść – witraż wykonany farbami PopArt

30 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią parkowe alejki wyściełane złotymi i czerwonymi dywanami opadłych z drzew liści. Jesienny klimat to nie tylko zapach korzennych świec, ale i ozdoby związane z tą porą roku. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować, jak w prosty sposób można wykonać piękny jesienny witraż z motywem liści. Zapraszamy!

Zastosowane materiały:

Etap 1

Szkicujemy wzór liścia na kartce. Możecie przy okazji spaceru po parku zebrać kilka pięknych okazów i na ich podstawie narysować swój wzór albo skorzystać z przygotowanego przez nas szablonu.

Etap 2

W zestawie Amos Glass Deco Pop Art znajdziecie folię transferową. Przykładamy ją do naszego obrazka; aby się nie przesuwał, możecie przykleić ją z góry i z dołu małym fragmentem taśmy klejącej. Teraz czarną farbą konturową obrysowujemy wszystkie linie naszego szkicu lub szablonu i czekamy aż kontur zastygnie. Warto cierpliwie poczekać aż farbka wyschnie całkowicie, dzięki temu nasza praca będzie trwalsza. Możecie przygotować od razu więcej listków.

Etap 3

Teraz czas na twórczą zabawę. Wypełniamy kontury liścia farbami lub markerami akrylowymi. Staramy się dobierać kolory zgodnie z jesienną paletą. Tu przyjdą nam z pomocą markery akrylowe Fiorello. Pamiętajcie: im więcej żółtego, czerwonego i pomarańczowego tym lepiej, jesień kojarzy nam się przecież właśnie z tymi kolorami!

Etap 4

Gdy całość wyschnie, wycinamy z folii kształt liścia (jeśli używamy tylko farb witrażowych, możemy odkleić wzór od folii i przykleić bezpośrednio na szklaną powierzchnię).

Nasze jesienne liście są już gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon