4 października 2018

Jesienny obrazek

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dziś napiszę, jak zrobić deszczowy obrazek. To dobry temat na pierwsze spotkanie z akwarelą dla najmłodszych i doskonały sposób na uczczenie początku jesieni.

Czego potrzebujemy?

Przyda się też taśma papierowa i spryskiwacz na wodę.

Etap 1

Jeśli kartka ma poniżej 300g/m2 warto przykleić ją taśmą papierową do blatu, inaczej się pofaluje. Później spryskujemy ją obficie wodą i malujemy akwarelami na ciemne kolory. Można używać pędzla, chlapać farbę i robić, co tylko się chce. Chodzi o to, żeby wykorzystać właściwości farb wodnych. Bawimy się do momentu, aż będziemy zadowoleni z efektu.

Etap 2

Zostawiamy akwarelę do wyschnięcia, najlepiej bez odklejania jej. W tym czasie bierzemy drugą kartkę (może być w innym kolorze) i rysujemy na niej postać w płaszczu przeciwdeszczowym i w kaloszach. Możemy pomalować naszego człowieka farbami, choć teraz używamy mniejszej ilości wody i nie moczymy papieru. Kiedy obrazek wyschnie, wycinamy postać i przyklejamy ją na pomalowaną akwarelę. Oczywiście, jeśli wszystko jest już suche.

Etap 3

Rysujemy parasolkę. Możemy cyrklem określić wysokość parasolki i narysować na kartce z bloku technicznego wycinek koła. Dodajemy po bokach „zakładki” i wycinamy. Następnie ozdabiamy parasolkę brokatami.

Etap 4

Gotową parasolkę przyklejamy we właściwe miejsce na obrazku i gotowe!

Po inne jesienne inspiracje wejdź TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon