8 października 2018

Zwierzaki z rolek

30 minut Poziom trudności: 2/5

Dzień się robi coraz krótszy, dni coraz chłodniejsze i zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu. Może więc urozmaicić sobie jesienne dni i zrobić gang wesołych zwierzaków, którymi można się potem bawić? A najlepsze, że wszystko, czego potrzebujemy, można znaleźć w domu. I nie trzeba pędzić do sklepu w deszczu i zimnie.

Czego potrzebujemy?

Lisek

Malujemy rolkę: białe plamy na brzuszek i pyszczek, nosek i oczy na czarno, a resztę na pomarańczowo. Jeśli użyjemy pędzla z twardym włosiem, uzyskamy dodatkowo fakturę futra. Z wolnego kawałka tekturki (wykorzystałam jeden z kawałków po wycinaniu kolejnych zwierzątek) wycinamy ogon i też go malujemy.

Kiedy farba wyschnie doklejamy ogon, a górną część rolki zaginamy tak jak na zdjęciu, by powstały uszy.

Dinozaur

Zgniatamy rolkę na płasko i rysujemy kontur dinozaura (oczywiście z profilu). Następnie wycinamy kształt i rozkładamy zwierzaka. Ogon zaginamy przy nasadzie, a głowę na samym końcu szyi. Teraz malujemy dinozaura i jego paszczę. Mój jest zielony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dać się ponieść fantazji. W końcu nikt nie widział dinozaura, prawda?

Jednorożec

Tu również zgniatamy rolkę i rysujemy kształt konika. Z porównaniu do dinozaura będzie miał krótszą szyję a dłuższe nogi. Nie można zapomnieć o pyszczku: na tym etapie buzia będzie wyciągnięta do góry, a uszy będą sterczeć wzdłuż szyi. Później wycinamy papier według rysunku i zaginamy głowę.

Doklejamy potrzebne elementy: ogon i róg. Zdecydowałam się jeszcze na doklejenie nosa, żeby głowa miała ładniejszy kształt. Kiedy klej podeschnie, można wziąć się za malowanie. Jaki będzie Wasz jednorożec?

I tak nasze zwierzaki są już gotowe!

Jak zrobić inne zwierzaki z rolek możecie zobaczyć tu: Sowy, tu: Żaby, tu: Smoki, czy tu: Ośmiorniczki.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon