13 października 2023

Jeżyk z harmonijki – jesienna praca z papieru

20 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień to czas, kiedy przyroda prezentuje nam swoje najpiękniejsze barwy, a przy okazji inspiruje nas do tworzenia wyjątkowych ozdób i dekoracji, które wprowadzą jesienne ciepło do naszych domów. Jeż to jedno z tych uroczych stworzeń, które doskonale wpisują się w tę magiczną aurę sezonu. Dlatego też dzisiaj pragniemy zaprosić Was do stworzenia własnego jeża z wykorzystaniem zwykłej brązowej kartki A4 i kilku prostych kroków.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Przygotowujemy brązową kartkę A4 z bloku rysunkowego i zaginamy ją w harmonijkę. Staramy się aby zagięcia nie były większe niż 1,5 cm. Zginamy ją  na pół, następnie od góry odcinamy trójkąty pod jak największym kątem i sklejamy harmonijkę klejem w sztyfcie Amos.

Etap 2

Na tekturowym tyle bloku rysunkowego rysujemy 2 kółeczka o średnicy 2 cm i jedno koło średnicy 6 cm i wycinamy. Zginamy wszystkie trzy koła na pół.

Etap 3

Kładziemy przed sobą duże koło płaskim zgięciem w dół i rysujemy pyszczek oraz oczy naszego jeżyka. Smarujemy klejem wewnętrzną podstawę głowy jeża.

Etap 4

Mocujemy głowę na środku harmonijki, a po bokach głowy doklejamy łapki, dorysowując im paluszki. Kilka trójkątnych ścinków doklejamy z tyłu głowy naszego jeża, tak aby ich końce wystawały.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon