Kalendarz adwentowy z recyklingu

1,5 godziny
two

Kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym jest przede wszystkim bardzo ekologiczny, a rezultat końcowy naprawdę robi wrażenie. Cukierki z zadaniami aż chce się… szybko rozpakować i zjeść.

Do wykonania kalendarza potrzebne będą:

CHOINKA

Sklejamy dwa arkusze zielonego papieru A3, tak żeby powstała duża kartka formatu A2. Szkicujemy kształt szerokiej choinki i wycinamy.

CUKIERKI

Przecinamy rolki na pół. Przygotowujemy paski z kolorowego papieru oraz paski bibuły. Oklejamy rolki paskami z kolorowego papieru przy pomocy taśmy dwustronnej. Przygotowujemy również koła z numerami dni, od 1 do 31; liczby rysujemy przy pomocy złotego markera olejnego, dekorujemy naokoło kropkami. Przyklejamy je do rolek.
Smarujemy rolki w środku klejem. Zwinięty w kulkę papier owijamy bibułą i wkładamy do środka rolki; możemy włożyć do środka zadanie adwentowe, czekoladkę bądź fragment świątecznej książki, np. „Opowieści wigilijnej”. Brzegi bibuły związujemy sznurkiem i cukierek gotowy.

KALENDARZ

Gotowe cukierki przyklejamy na choince przy pomocy taśmy dwustronnej. Możemy je ozdobić cekinami gwiazdkami. Na szczycie choinki naklejamy wyciętą wcześniej gwiazdę.

Kalendarz jest gotowy do zawieszenia na ścianie bądź tablicy. Codziennie dziecko może odklejać kolejny cukierek i sprawdzać co jest w środku, wykonywać zadanie i zdobywać nagrodę.

Magdalena

Podobało się? Podziel się z innymi!