27 listopada 2020

Kartka świąteczna DIY

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zwyczaj wysłania kartek świątecznych w niektórych rodzinach odchodzi w zapomnienie; chcemy go odświeżyć i pokazać, jak można wykonać samodzielnie kartkę, która na pewno ucieszy najbliższe nam osoby.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Z całej puli dostępnych witraży wybieramy jeden, który umieścimy na przedniej stronie kartki. Następnie malujemy go przeznaczonymi do tego farbami i odkładamy do wyschnięcia (min. kilka godzin). Ja wybrałam Mikołaja.

Etap II

Zieloną kartkę A4 z bloku technicznego zginamy na pół.

Etap III

Na różowej kartce szkicujemy bombkę, którą wycinamy, a następnie kolorujemy pastelowymi pisakami i piszemy w niej życzenia świąteczne. Bombkę wklejamy do wnętrza kartki świątecznej, którą również przyozdabiamy w środku. Ja wybrałam białe, drewniane gwiazdki, bo przypominają śnieżynki, oraz filcowe gwiazdy betlejemskie. Gwiazdki są sztywne, więc dobrze jeżeli przykleicie je taśmą dwustronną, ale do filcowych ozdóbek wystarczy biurowy klej Amos w sztyfcie.

Etap IV

Szkicujemy na różowej kartce chmurkę, taką jak w komiksach. Wycinamy ją, a następnie przyklejamy na przód naszej kartki świątecznej. Wewnątrz chmurki wpisujemy żelowym długopisem lub mazakiem napis WESOŁYCH ŚWIĄT.

Etap V

Chmurkę przyklejamy razem z wcześniej przygotowanym Mikołajem na przedzie kartki świątecznej. Mikołaja przykleiłam taśmą dwustronną. Następnie przyozdabiamy całość. Ja w tym celu wybrałam drobne cekinki z Fiorello, które fajnie imitują płatki śniegu, dodatkowo przykleiłam drewniane gwiazdki, znów używając taśmy dwustronnej.

Kartka gotowa! Z pewnością ucieszy Mikołaja, który wpadnie do Was z wizytą 6 grudnia, oczywiście o ile byliście grzeczni w tym roku. Może też być miłym podarunkiem dla dziadków, cioć, koleżanek z klasy lub rodziców.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon