Poczta na listy do M.

30 minut
one

Każde dziecko marzy o tym, żeby zobaczyć Mikołaja. Niestety mało kto ma okazję go spotkać, gdyż ten jest niesamowicie szybki, w okamgnieniu zostawia prezenty i… pędzi do innych dzieci. A skąd Mikołaj wie, o czym marzy dziecko? Oczywiście z listu! Dlatego dzisiaj zapraszam Was do stworzenia domowej, przedszkolnej lub szkolnej poczty na listy do Mikołaja. Zostawiając tam korespondencję, nie zapomnijmy jednak o drobnym poczęstunku 😉


Do wykonania skrzynki oraz listu do Mikołaja będą potrzebne:

 

SKRZYNKA NA LISTY

1. Wycinamy prostokątny otwór w pudełku, a następnie malujemy je na czerwono.

2. Z brązowego papieru wycinamy pasek, a z czarnego 2 guziki, w których robimy dziurki. Przyklejamy pasek w dolnej części pudełka, nad nim dwa guziki. Następnie układamy drucik dekoracyjny, tworząc klamrę paska, przyklejamy.

3. Wycinamy z wacików kształt brody oraz wąsów, przyklejamy je do pudełka w okolicy wyciętego otworu przy pomocy kleju uniwersalnego. Nad wąsami przyklejamy duży czerwony pompon.


Skrzynka do przesyłania korespondencji gotowa, teraz pora na list!

LIST

Wycinamy list z kolorowego papieru przy pomocy nożyczek dekoracyjnych. Piszemy lub rysujemy treść listu do Mikołaja, a następnie malujemy rączkę dziecka jak na zdjęciach (kciuk i nasada dłoni na czerwono, reszta i koniec kciuka na biało) i odbijamy ją z drugiej strony. Gdy farba wyschnie, doklejamy ruchome oczka oraz nosek z pomponu.

List możemy zwinąć w rulonik i wrzucić do skrzynki, położyć ciasteczka oraz mleko dla Mikołaja… i czekać na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby w sprawie tegorocznego prezentu.

Magdalena

Podobało się? Podziel się z innymi!