23 listopada 2020

Kalendarz adwentowy – choinka z rolek

60 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W czasach mojego dzieciństwa bardzo modne były czekoladowe kalendarze adwentowe. Jedna czekoladka przeznaczona była na jeden dzień! W ten sposób każde otwarte okienko zbliżało nas do Wigilii. Uważam, że tamten czas miał swój urok, dlatego chcę Wam pokazać jak samodzielnie możecie wykonać kalendarz adwentowy niekoniecznie ze słodkościami. To, co znajdzie się w środku, będzie już Waszą inwencją twórczą. My stawiamy na różnego rodzaju zadania, naukę kolęd, lepienie bałwana i pieczenie pierniczków! Odliczanie do Świąt czas zacząć!

Co będzie potrzebne:

Etap I

Zaczynamy od pomalowania rolek po ręcznikach papierowych na zielono. Po wyschnięciu farby przyklejamy je do kawałka kartonu, tworząc kształt choinki (niektóre rolki należy odpowiednio skrócić).

Etap II

Zabieramy się za zrobienie karnecików, w których napiszemy bądź namalujemy zadania, jakie dziecko ma wykonać w danym dniu.
Używamy do tego brązowej i czerwonej kartki. Szkicujemy:
– 22 prostokąty w kolorze brązowym
– 2 prostokąty czerwone
Wymiary: 10 x 5 cm.
Każdy kartonik zginamy na pół i numerujemy – używamy do tego markera olejnego.
Część powstałych kwadratów (te, które będą zajmować skrajne miejsca w naszej choince) dziurkujemy. W pozostałych odcinamy górny róg.

Etap III

Na brzegach każdej gałązki robimy po dwie dziurki i przewlekamy przez nie wcześniej przygotowane sznurki i karnety. Pozostałą część kartoników przyklejamy w odpowiednich miejscach.

Etap IV

Czas na dekorację! Używamy do tego świątecznych klamerek, ozdób filcowych w kształcie choinki i gwiazdy betlejemskiej oraz drewnianych aniołków i śnieżynek.

Nasz kalendarz jest już gotowy, jak Wam się podoba?

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon