Kamienne figurki zwierząt

30 minut
two

Czy ktoś z Was miał już okazję malować na kamieniach lub tworzyć z nich figurki? Jeśli nie, to właśnie macie okazję poznać wspaniałą technikę i zabawę w jednym. Wystarczy wyjść na podwórko, znaleźć kamień, wyciągnąć farby i zacząć twórczą przygodę. Dziś będziemy tworzyć kamienną kolekcję zwierzaków, więc jeśli już spodobał Ci się ten pomysł, zapraszam do zabawy!

kamyczkowe zwierzaki

Czego będziemy potrzebować:

  • kamienie
  • farby plakatowe
  • czarny marker olejny/ permanentny
  • pędzelki
  • ołówek
  • opcjonalnie woda do farb

farby plakatowe kamienie

1. Najpierw kamienie. Jeśli już wiesz jakiego zwierzaka chciałbyś mieć w swojej kamiennej kolekcji, wystarczy poszukać takiego kształtu, który najbardziej będzie go przypominał. Rodzaj kamyka może być dowolny. Dobrze jednak, aby powierzchnia była w miarę płaska i gładka. Pamiętaj również, aby przed rozpoczęciem pracy, kamienie oczyścić najlepiej pod wodą. 

zwierzaki zoo malowanie

2. Czas na twórcze działanie! Na znalezionych kamieniach zarysowujemy kontury wybranych wcześniej zwierząt. Zanim zaczniecie rysować markerem możecie wykonać szkic ołówkiem. Ja wybrałam kota, jeża i sowę. ? Na tym etapie nie rysowałam szczegółów takich jak oczy, wąsy, nos, paski na futrze itp. Dzięki temu będzie mi łatwiej operować pędzlem z farbą.

malowanie kamyków

3. Po skończonym szkicu przystępujemy do malowania. Wypełniamy kontury kolorami po czym zostawiamy do wyschnięcia. Jeśli macie słoneczną pogodę, możecie wystawić swoje zwierzaki na parapet. ? Gdyby była taka potrzeba, po wyschnięciu kładziemy drugą warstwę farby, aby zlikwidować prześwity.

kot farby w pędzlach

tworzenie zwierzaka na kamieniu

zabawa farbkami

4. Jeśli druga warstwa farby już wyschła możemy przejść dalej. Wracam ponownie do czarnego markera i rysuję te szczegóły, które wcześniej pominęłam, czyli oczy, nos, wąsy, paski i inne ewentualne ozdoby. ?

kontury czarnym markerem

poprawki czarnym markerem

5. Sięgamy po cienki  pędzelek i kolorujemy wyznaczone detale. W przypadku jeża, kolce wykonałam krótkimi pociągnięciami pędzla.

kolorowe ozdoby

niebieski ptaszek

jeż pędzel

Jeszcze parę pociągnięć pędzla i nasze kamienne figurki zwierzaków ukończone. ? A jakie zwierzaki znajdują się w Waszej kolekcji?

mini zoo zwierzaki

kamyki jako kolorowe ozdoby

 

Basia