16 kwietnia 2018

Kamienne figurki zwierząt

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy ktoś z Was miał już okazję malować na kamieniach lub tworzyć z nich figurki? Jeśli nie, to właśnie macie okazję poznać wspaniałą technikę i zabawę w jednym. Wystarczy wyjść na podwórko, znaleźć kamień, wyciągnąć farby i zacząć twórczą przygodę. Dziś będziemy tworzyć kamienną kolekcję zwierzaków, więc jeśli już spodobał Ci się ten pomysł, zapraszam do zabawy!

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Najpierw kamienie. Jeśli już wiesz jakiego zwierzaka chciałbyś mieć w swojej kamiennej kolekcji, wystarczy poszukać takiego kształtu, który najbardziej będzie go przypominał. Rodzaj kamyka może być dowolny. Dobrze jednak, aby powierzchnia była w miarę płaska i gładka. Pamiętaj również, aby przed rozpoczęciem pracy, kamienie oczyścić najlepiej pod wodą. 

Etap 2

Czas na twórcze działanie! Na znalezionych kamieniach zarysowujemy kontury wybranych wcześniej zwierząt. Zanim zaczniecie rysować markerem możecie wykonać szkic ołówkiem. Ja wybrałam kota, jeża i sowę. ? Na tym etapie nie rysowałam szczegółów takich jak oczy, wąsy, nos, paski na futrze itp. Dzięki temu będzie mi łatwiej operować pędzlem z farbą.

Etap 3

Po skończonym szkicu przystępujemy do malowania. Wypełniamy kontury kolorami po czym zostawiamy do wyschnięcia. Jeśli macie słoneczną pogodę, możecie wystawić swoje zwierzaki na parapet. ? Gdyby była taka potrzeba, po wyschnięciu kładziemy drugą warstwę farby, aby zlikwidować prześwity.

Etap 4

Jeśli druga warstwa farby już wyschła możemy przejść dalej. Wracam ponownie do czarnego markera i rysuję te szczegóły, które wcześniej pominęłam, czyli oczy, nos, wąsy, paski i inne ewentualne ozdoby. ?

Etap 5

Sięgamy po cienki  pędzelek i kolorujemy wyznaczone detale. W przypadku jeża, kolce wykonałam krótkimi pociągnięciami pędzla.

Jeszcze parę pociągnięć pędzla i nasze kamienne figurki zwierzaków ukończone. A jakie zwierzaki znajdują się w Waszej kolekcji?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon