Kartki świąteczne

30 minut
two

Grudniowe przygotowania świąteczne to zakupy, porządki, a także wysyłanie kartek świątecznych do rodziny i przyjaciół. Ja osobiście jestem miłośniczką tworzenia ich samemu. To dobra zabawa i wielka satysfakcja, kiedy własne, wyjątkowe kartki są już gotowe. Dodatkowo, często przez cały rok gromadzimy różne rzeczy pozostałe po naszych twórczych pracach (sznurki, guziki, cekiny, brokaty itd.), które właśnie w takich okresach możemy wreszcie pomysłowo wykorzystać. U mnie w szufladzie jest mnóstwo takich skarbów, które postanowiłam wykorzystać w nowym procesie twórczym. Zapraszam do cekinowo – brokatowej inspiracji! ?

kartki na święta

Materiały jakie wykorzystałam przy tworzeniu świątecznych kartek to:

  • białe sztywne kartki
  • cekiny
  • brokaty (sypkie i w kleju)
  • płynny klej
  • metaliczne pisaki
  • flamastry
  • sznurek
  • gałązki
  • nożyczki

potrzebne artykuły

brokat i cekiny

Poniżej przedstawiam 3 warianty kartek świątecznych stworzonych przeze mnie. Kartki na których tworzymy mogą być w dowolnych rozmiarach i kolorach. Polecam te bardziej sztywne:

jak zrobić kartkę świąteczną

1. Na pierwszy rzut poszły bombki zawieszone na gałązce. Płynnym klejem przykleiłam parę urwanych gałązek wzdłuż kartki. Poniżej wybrałam miejsca, gdzie chciałam umieścić bombki i tam ponownie z pomocą płynnego, najlepiej przeźroczystego kleju namalowałam kółka. Następnie kolorowym, sypkim brokatem posypałam zaklejone miejsca i na koniec metalicznym pisakiem domalowałam sznurki oraz kokardki i… gotowe ?

pomysł na kartkę z życzeniami

Możecie oczywiście dodać więcej dodatków lub też obrazek urozmaicić po swojemu! W końcu jest to tylko inspiracja. Wiem jednak, że czas przedświąteczny jest dość intensywny dlatego te prace są naprawdę łatwe i szybkie! ?

karnet świąteczny

2. Drugi pomysł to choinka z… cekinowych choinek. Z zestawu cekinów wybrałam te o kształtach choinki w kolorach zielonym i żółtym. Na kartce za pomocą płynnego kleju namalowałam kształt drzewka. Zaklejony obszar wypełniłam różnokolorowymi cekinami tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu a na samej górze choinki dokleiłam cekinową gwiazdkę. Na dole dodatkowo umieściłam świąteczny napis metalicznym pisakiem.

kartka z choinką

świąteczna kartka z życzeniami diy

3. Trzeci wariant to oczywiście bałwanek („Ulepimy dziś bałwana”). ? Tym razem oprócz cekinów postanowiłam wykorzystać również kawałek sznurka. Z dwóch kawałków zrobiłam kółka – jedno większe drugie mniejsze i przykleiłam do kartki tak, aby kształtem przypominały bałwanka.

kartka z bałwanem

Przy mniejszym kółku dodatkowo zostawiłam trochę dłuższe końcówki, które wychodzą poza kółko. Wykorzystałam je później do szaliczka. Aby dodatkowo go uatrakcyjnić, pomalowałam końcówki sznurka czerwonym brokatem w kleju.

merry christmas

Brzuszek wypełniłam kolorowymi, cekinowymi guzikami, buzię natomiast namalowałam za pomocą czarnego zwykłego flamastra i złotego brokatu w kleju. Dodatkowo na czubku głowy bałwanka postanowiłam umieścić ponownie brokatowy, ale tym razem srebrny kapelusz. Z boku dorysowałam metalicznym pisakiem miotłę a na koniec, na samym dole ponownie umieściłam świąteczny napis „Merry Christmas”.

kartki na święta

I Wam życzę ciepłych i radosnych świąt. A przy tej pracy niesamowitej i kreatywnej zabawy!

pomysł na kartki na święta

życzenia świąteczne

Gdybyście natomiast nie mieli zgromadzonych różnych „przydasiów”, którymi można udekorować kartki, a nie macie już czasu na szukanie pojedynczych przyborów, możecie postawić na gotowy zestaw „Kartki okolicznościowe – zrób to sam” zestaw zawiera: gotowe puste kartki i koperty, kolorowy blok, klej płynny i różnokolorowy z brokatem, brokat sypki, ozdobne dziurkacze, cekiny i inne przydatne przybory…

brokaty do dekoracji

Oczywiście, nie trzeba go wykorzystać przed świętami, równie dobrze może być kreatywnym prezentem pod choinkę, wtedy posłuży do produkcji zaproszeń na sylwestra, urodziny, czy innych prac plastycznych.

cekiny i brokaty

 

Basia

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!