15 grudnia 2017

Kartki świąteczne

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Grudniowe przygotowania świąteczne to zakupy, porządki, a także wysyłanie kartek świątecznych do rodziny i przyjaciół. Ja osobiście jestem miłośniczką tworzenia ich samemu. To dobra zabawa i wielka satysfakcja, kiedy własne, wyjątkowe kartki są już gotowe. Dodatkowo, często przez cały rok gromadzimy różne rzeczy pozostałe po naszych twórczych pracach (sznurki, guziki, cekiny, brokaty itd.), które właśnie w takich okresach możemy wreszcie pomysłowo wykorzystać. U mnie w szufladzie jest mnóstwo takich skarbów, które postanowiłam wykorzystać w nowym procesie twórczym. Zapraszam do cekinowo – brokatowej inspiracji! ?

Materiały jakie wykorzystałam przy tworzeniu świątecznych kartek to:

Poniżej przedstawiam 3 warianty kartek świątecznych stworzonych przeze mnie. Kartki na których tworzymy mogą być w dowolnych rozmiarach i kolorach. Polecam te bardziej sztywne:

Kartka z bombkami

Na pierwszy rzut poszły bombki zawieszone na gałązce. Płynnym klejem przykleiłam parę urwanych gałązek wzdłuż kartki. Poniżej wybrałam miejsca, gdzie chciałam umieścić bombki i tam ponownie z pomocą płynnego, najlepiej przeźroczystego kleju namalowałam kółka. Następnie kolorowym, sypkim brokatem posypałam zaklejone miejsca i na koniec metalicznym pisakiem domalowałam sznurki oraz kokardki i… gotowe ?

Możecie oczywiście dodać więcej dodatków lub też obrazek urozmaicić po swojemu! W końcu jest to tylko inspiracja. Wiem jednak, że czas przedświąteczny jest dość intensywny dlatego te prace są naprawdę łatwe i szybkie! ?

Kartka z choinką

Drugi pomysł to choinka z… cekinowych choinek. Z zestawu cekinów wybrałam te o kształtach choinki w kolorach zielonym i żółtym. Na kartce za pomocą płynnego kleju namalowałam kształt drzewka. Zaklejony obszar wypełniłam różnokolorowymi cekinami tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu a na samej górze choinki dokleiłam cekinową gwiazdkę. Na dole dodatkowo umieściłam świąteczny napis metalicznym pisakiem.

Kartka z bałwankiem

Trzeci wariant to oczywiście bałwanek („Ulepimy dziś bałwana”).Tym razem oprócz cekinów postanowiłam wykorzystać również kawałek sznurka. Z dwóch kawałków zrobiłam kółka – jedno większe drugie mniejsze i przykleiłam do kartki tak, aby kształtem przypominały bałwanka.

Przy mniejszym kółku dodatkowo zostawiłam trochę dłuższe końcówki, które wychodzą poza kółko. Wykorzystałam je później do szaliczka. Aby dodatkowo go uatrakcyjnić, pomalowałam końcówki sznurka czerwonym brokatem w kleju.

Brzuszek wypełniłam kolorowymi, cekinowymi guzikami, buzię natomiast namalowałam za pomocą czarnego zwykłego flamastra i złotego brokatu w kleju. Dodatkowo na czubku głowy bałwanka postanowiłam umieścić ponownie brokatowy, ale tym razem srebrny kapelusz. Z boku dorysowałam metalicznym pisakiem miotłę a na koniec, na samym dole ponownie umieściłam świąteczny napis „Merry Christmas”.

I Wam życzę ciepłych i radosnych świąt. A przy tej pracy niesamowitej i kreatywnej zabawy!

Gdybyście natomiast nie mieli zgromadzonych różnych „przydasiów”, którymi można udekorować kartki, a nie macie już czasu na szukanie pojedynczych przyborów, możecie postawić na gotowy zestaw „Kartki okolicznościowe – zrób to sam” zestaw zawiera: gotowe puste kartki i koperty, kolorowy blok, klej płynny i różnokolorowy z brokatem, brokat sypki, ozdobne dziurkacze, cekiny i inne przydatne przybory…

Oczywiście, nie trzeba go wykorzystać przed świętami, równie dobrze może być kreatywnym prezentem pod choinkę, wtedy posłuży do produkcji zaproszeń na sylwestra, urodziny, czy innych prac plastycznych.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon