Świąteczne obrączki na serwetki

45 minut
two

Święta to niezwykły okres, nie tylko dlatego, że wszyscy razem siadają do uroczystej kolacji, ale przede wszystkim ze względu na wspólnie spędzony czas przy przygotowaniach. Wspólne pieczenie pierniczków, ubieranie choinki i dekorowanie stołu sprawiają, że każdy czuje się pełnoprawnym członkiem rodziny. Stąd mój pomysł na jeszcze jedną rzecz, którą można zrobić wspólnie i to z wyprzedzeniem, nim nutka nerwowości wkradnie się w świąteczną atmosferę… 
Obrączki będzie można wykorzystać również przy innych okazjach, na przykład na sylwestra.

świąteczne dekoracje

Czego potrzebujemy?

  • rolki po ręczniku papierowym, albo kilku po papierze toaletowym
  • nożyczek
  • krepiny
  • kleju do papieru w sztyfcie i drugiego mocniejszego kleju płynnego
  • cekinów

bibuły

Jak zabrać się do dzieła?

Etap I: Tniemy rolki na obrączki o grubości 1,5-2 cm. Powinno być ich tyle, by starczyło dla wszystkich wigilijnych gości i oczywiście, dla tego niespodziewanego.

dekoracje świąteczne na stół

Etap II: Wycinamy paski z bibuły, również szerokości ok. 2 cm. Następnie bierzemy klej w sztyfcie i przyklejamy końcówkę do pierścienia i owijamy tak, jak na zdjęciu. Raz na jakiś czas używając kleju. W ten sposób krepina nie będzie się samoistnie przemieszczać. Dobrze zrobić dwie lub trzy warstwy, wtedy pierścienie nabierają masywności i lepiej wyglądają. Końcówkę również przyklejamy.

pomysły na ozdoby świąteczne krepina

pomysły na świąteczne ozdoby

Etap III: Czas na przyklejanie cekinów! Użyty przeze mnie klej bardzo dobrze się sprawdził: po wyschnięciu jest przezroczysty, więc nic nie szkodzi jeśli gdzieś go widać i co najważniejsze, jest na tyle gęsty, że nie odbarwia krepiny. Jeśli macie inny, na wszelki wypadek zróbcie próbę na wolnym kawałku bibuły.

dekoracje na stół

Kompozycja z cekinów zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni i pomysłu, więc do dzieła!

ozdoby na sztućce

Teraz zostaje już oczekiwanie na ulubione świąteczne potrawy. I na prezenty, oczywiście ☺

dekoracje serwetek

świąteczna zastawa

 

Agata