11 kwietnia 2024

Kartki urodzinowe DIY

30-40 min. Poziom trudności: 4/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Kiedy nadchodzi czas wyrażenia swojej miłości, wdzięczności lub po prostu chęci podziękowania naszym bliskim, często sięgamy po coś wyjątkowego i osobistego. Dlaczego więc nie stworzyć czegoś samodzielnie, co będzie wyjątkowym wyrazem naszych uczuć? Dziś podpowiemy Wam, jak wykonać urocze kartki urodzinowe, które z pewnością ucieszą Waszych najbliższych.


Potrzebne materiały:

Tworzymy kwiaty

Wybieramy kartkę w naszym ulubionym kolorze. Dzielimy ją na kwadraty, które wycinamy, następnie zginamy kwadraty na pół.

Tak powstały trójkąt równoramienny zginamy na pół, a potem zaginamy jego rogi z dwóch stron tak jak na poniższym zdjęciu.

Znów zaginamy rogi jak na poniższym zdjęciu, a potem odwracamy konstrukcję i zaginamy odstające elementy z tyłu. Tak powstaje nasz tulipan.

Tworzymy łodygi

Mamy już kwiat, ale do pełni szczęścia potrzebna nam jest jeszcze łodyga z liśćmi. W tym celu wycinamy podłużne paseczki oraz liście w kształcie większej łezki. Po wycięciu liście zginamy w połowie, co doda kwiatom charakteru trójwymiarowego.


Tworzenie kartki

Najpierw tworzymy bazę z tektury; w tym celu możemy wykorzystać np. tył bloku rysunkowego. Na bazie naklejamy kolorową kartkę, mniejszą od niej o 0,5 cm. W kolejnym etapie naklejamy białą kartkę znowu o 0,5 cm mniejszą niż kartka kolorowa. Następnie przyklejamy wcześniej przygotowane tulipany oraz drukujemy napis. Napis naklejamy na samym końcu.

Nasza praca jest gotowa.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon