27 lipca 2019

Karwasz DIY dla superbohatera

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W tym i paru innych tutorialach podpowiem, jak stać się superbohaterem. Bardzo pomocny będzie pancerz, na przykład jego część do założenia na przedramię. Taką część zbroi nazywamy karwaszem. Zapraszam do zabawy!

Potrzebujemy:

Etap 1

Możemy użyć rolki po ręczniku, lub dwóch po papierze toaletowym. Te drugie polecam tylko dla najmłodszych. Odrobinę starszym podpasuje dłuższy karwasz, który wyjdzie z podzielonej na dwie części pierwszej rolki.

W pierwszym wariancie przecinamy rolkę najpierw wzdłuż (to też robimy z obiema rolkami po papierze toaletowym), a później na pół. 

Etap 2

Malujemy. Przydadzą się przynajmniej dwa kolory: główny i drugi na wykończenia. Warto nałożyć dwie warstwy, żeby oryginalne nadruki nie przebijały.

Nim przejdziecie do kolejnego etapu, upewnijcie się, że farba dobrze wyschła.

Etap 3

Najważniejsza część: potrzebujemy naszego superbohaterskiego symbolu. Możemy go pożyczyć od któregoś z filmowych bohaterów, lub wymyślić własny i niepowtarzalny.

Kiedy mamy już pomysł, pora przełożyć go na karwasz. 

Jeśli mamy tylko sypkie brokaty najlepiej najpierw namalować wzór. Kiedy farba wyschnie, smarujemy go klejem uniwersalnym (który po wyschnięciu będzie przezroczysty) i posypujemy brokatem. 

Kiedy jednak mamy brokaty w żelu, wystarczy nimi od razu narysować symbol.

Warto też udekorować inne części karwasza, na przykład końce.

Gotowe! Wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i można ratować świat. Nie można jednak zapomnieć o najważniejszym: w byciu superbohaterem strój jest najmniej ważny. Bohater (super czy nie) to przede wszystkim ktoś, kto nie zgadza się na zło dookoła siebie i sprzeciwia się przemocy. Powodzenia, młodzi superbohetrowie! 

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon