29 lipca 2019

Skacząca żaba

20 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Co powiecie na zabawę z akwarelowymi kredkami? I to takimi, z których wygodnie mogą korzystać najmłodsi? Zapraszam do zrobienia jedynej w swoim rodzaju żaby, która pozwoli poeksperymentować z nowymi technikami i łączeniem kolorów!

Czego potrzebujemy?


Etap 1

Bierzemy kartkę z bloku akwarelowego lub pastelowego i rysujemy na niej wielki liść lilii wodnej i żabkę odrobinę od liścia mniejszą. Kartki z takich bloków z reguły są większe niż standardowe A4, więc spokojnie powinny się obie rzeczy zmieścić.

Dla ułatwienia można najpierw narysować szkic ołówkiem, a później pokolorować. Na sucho kredki Colorix zachowują się jak pastele, więc można poszaleć z łączeniem kolorów.

Etap 2

Spryskujemy kartkę wodą (powinna być mokra, ale nie musi „pływać”. Jeśli nie mamy spryskiwacza, wystarczy wziąć dobrze namoczony pędzel z miękkim włosiem i można od razu przejść dalej.

Pędzlem rozprowadzamy barwnik z kredki według własnego uznania. Nie przejmujcie się, jeśli kolor wypłynie poza linię, później i tak wytniemy żabkę i liść. A tymczasem odkładamy wszystko do wyschnięcia.

Etap 3

Z kartki z bloku technicznego wycinamy dwa wąskie (około 1,5-2 cm) paski. Sklejamy ich końce jak na zdjęciu poniżej i robimy przekładaniec, który możecie znać z produkcji świątecznych łańcuchów na choinkę. Naprzemiennie zaginamy do środka raz jeden pasek, raz drugi, aż powstanie jakby wieża. Na końcu znów sklejamy końce, a jeśli zostanie wystający kawałek, odcinamy go.

Etap 4

Czas na żabi język. Z tek samej kartki technicznej wycinamy jeszcze jeden pasek, tym razem przypominający bardzo wydłużony trójkąt. Kolorujemy go z obu stron, a następnie nawijamy ciasno na ołówek, zaczynając od węższego końca.

Etap 5

Jeśli liść i żabka wyschły, wycinamy je. Jeśli nie, niestety trzeba zrobić chwilę przerwy i poczekać. Następnie żabce przyklejamy oczy.

Wieże z papierowych pasków smarujemy i z góry i z dołu klejem. Jeden koniec przyklejamy po środku liścia, a do drugiego żabę. Szerszy koniec języka przyklejamy do pyska żaby. 

Gotowe! Jeśli szturchniemy żabę palem, zobaczymy jak skacze. 

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon