25 lipca 2019

Ważka i jej magiczne skrzydła z Glass Deco

1 godzina Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Do stworzenia tego tutorialu zainspirowała mnie pani ważka. Przyleciała do mnie od tak w odwiedziny, aby subtelnie przypomnieć o swoim istnieniu. I sprawiła, że przez chwilę mogłam zachwycać się jej lśniącym urokiem. Szczególną uwagę przykuły jej skrzydła, które na pierwszy rzut oka są przeźroczyste, ale gdy się przyjrzeć, mienią się we wszystkich kolorach tęczy. I dlatego dziś to właśnie na nich najbardziej się skupimy i spróbujemy oddać choć odrobinkę piękna, jakie mają w sobie.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Naszą pracę zaczynamy od uformowania tułowia ważki. Sięgamy po kolorową kartkę i wyznaczamy na niej równy, długi pasek. Długość powinna wynosić co najmniej 20 cm. Przy tym dobrze pamiętać o zasadzie, że im dłuższy pasek wyznaczymy, tym będziemy mieli dłuższy tułów ważki. Szerokość, powinna wynosić ok. 2 – 3 cm. Gotowy pasek należy wyciąć.

Etap 2

Kolejny krok to tworzenie równych, niezbyt dużych zagięć. Tułów ważki będzie dobrze wyglądał, gdy będzie miał co najmniej 3 „garby” (patrz – zdjęcie poniżej). Na koniec zostawcie kawałek niezagiętego paska. Najlepiej ok. 8- 10 cm. Zygzakowaty kształt tułowia już prawie gotowy. 

Etap 3

Sięgamy teraz po cyrkiel i za pomocą ostrej końcówki robimy dziurę dokładnie przez środek złożonego zygzaka. Następnie przez otwór wsuwamy wykałaczkę i rozciągamy na niej cały pasek, od góry do dołu.

Etap 4

Czas na główkę. Wystarczy posmarować klejem koniec niezagiętego paska, podwinąć w stronę papierowego „garba” i skleić ze sobą. Oczy wycięłam z białej kartki papieru i wypełniłam czarnym flamastrem. Dodatkowo narysowałam także uśmiech.

Etap 5

Tułów mamy już gotowy, a więc możemy zająć się teraz skrzydłami. Ich kształt wyznaczamy na folii. Może to być folia z zestawu z farbkami witrażowymi lub np. koszulka na dokumenty. Gotowy element wycinamy.

Etap 6

Teraz najlepsze – szczególnie dla koneserów farbek witrażowych! Zaczynamy od czarnego konturu, którym obrysowujemy kształt skrzydeł. 

Etap 7

Następnie, tworzymy również konturem charakterystyczne dla ważki żyłki i na koniec wypełniamy kolorami. Im więcej tym lepiej. ? Teraz potrzebujemy chwili cierpliwości, gdyż musimy poczekać, aż farbki wyschną.

Etap 8

Kiedy skrzydełka są już gotowe, nie pozostaje nam nic innego jak przykleić je na grzbiet tułowia ważki i pozwolić jej latać. 

Polecam sprawdzić jak witrażowe skrzydła pięknie będą się mienić na tle nieba w podświetlającym je słońcu. ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon