8 czerwca 2020

Korale dla małej damy

około godziny Poziom trudności: 4/5

Korale dla małej, wyjątkowej damy – czyli kolorowe, cukierkowe grochy nawleczone na nitkę – to propozycja na kolejną zabawę plastyczną.

Do wykonania tych oryginalnych korali potrzebne będą:

Etap 1

Pracę rozpoczynamy od przygotowania bibuły, z której wykonamy korale. Z bibuły ( w różnych kolorach) odcinamy paski o szerokości około 15 cm, następnie rozwijamy rulony i tniemy bibułę na krótkie kawałki o długości około 10 cm (im większe kawałki, tym większe będą korale). Wykonane przez nas koraliki mogą być różnej lub tej samej wielkości. Przygotowujemy sporo kulek, aby korale nie były za krótkie. Z wyciętych kawałków bibuły formujemy kulki, a jeśli uznamy, że są zbyt małe, możemy owinąć je kolejnymi kawałkami bibuły, aż uzyskamy oczekiwaną wielkość.

Etap 2

Bibułkowe kulki dokładnie owijamy (oklejamy) taśmą biurową. Korale możemy ozdobić cekinami, mocując je za pomocą taśmy lub kleju uniwersalnego. Do jednej kulki możemy przykleić kilka cekinowych kwiatków.

Etap 3

Teraz pora na połączenie ze sobą kulek. Na końcu nitki nawleczonej na igłę robimy duży supełek. Nawlekanie rozpoczynamy od tasiemki (igłę wbijamy na środku tasiemki tak, żeby z każdej strony była taka sama długość), następnie nawlekamy korale; układ może być przemyślany lub przypadkowy. Po umieszczeniu wszystkich kulek na sznurku nawlekamy drugą tasiemkę na nitkę (w taki sam sposób jak pierwszą), na końcu zawiązujemy duży supełek.

Etap 4

Tasiemki z początku i końca sznurka związujemy ze sobą w kokardę, łącząc w ten sposób sznur korali. Jeśli tasiemki są zbyt długie, możemy je przyciąć.

Korale dla małej damy – gotowe.

Własnoręcznie wykonane korale mogą być ciekawym elementem dziewczęcej kreacji np. na urodzinowe przyjęcie czy bal; mogą stać się niezwykłym prezentem dla kogoś bliskiego – koleżanki, cioci, babci…

Życzę miłej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon