23 kwietnia 2019

Kosmiczne myśliwce DIY

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Uwielbiam tematy związane z różnymi urządzeniami lub kosmosem! I właśnie zorientowałam się, że dawno żadnego podobnego nie zrobiłam. W związku z tym przedstawiam dziś kosmiczne myśliwce, które z łatwością zabiorą Was w podróż dookoła Układu Słonecznego, a może i dalej. Kto wie, do jakiej odległej galaktyki można w nich dolecieć i jakie światy zwiedzić? Do dzieła! Czas się przekonać.

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Na kartce rysujemy kształt skrzydeł myśliwca. Najłatwiej przyłożyć rolkę, która będzie kadłubem, by dopasować wielkość. Jeśli chcemy zrobić od razu dwa myśliwce, kartkę papieru składamy na pół (jeśli jest formatu A3), lub bierzemy dwie kartki A4 i na nich rysujemy.

Etap 2

Wycinamy skrzydła myśliwca. Następnie bierzemy rolkę i wycinamy w niej kółko, na miejsce dla pilota. Jeśli macie figurkę, która ma usiąść za sterami, możecie od razu sprawdzić czy się zmieści.

Etap 3

Malujemy skrzydła i kadłub. Najpierw kładziemy warstwę koloru bazowego. Jeśli używacie plakatówek, najpewniej trzeba będzie zrobić dwie warstwy.

Kiedy baza wyschnie, pora na ozdabianie. Nie zapomnijcie nazwać swojego myśliwca! A może powinien nosić jakieś malunki, lub wzory?

Etap 4

Pora na brokat. Uprzedzam, że zdecydowanie ładniej wyjdzie na akrylach, ponieważ ich nie rozpuści i nie rozmaże. Do plakatówek lepiej sprawdzi się mniejszy pojemnik brokatu z bardziej precyzyjnym dozownikiem.

Etap 5

Teraz trzeba poczekać chwilę, aż wszystko powysycha. Później wystarczy tylko przykleić skrzydła do kadłuba.

I gotowe, można już ruszać w kierunku międzygalaktycznych przygód!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon