Poszukiwanie wielkanocnego zajączka staje się coraz bardziej popularne. W końcu w grę wchodzi nie tylko ekscytujące myszkowanie po domu lub ogrodzie, ale i słodycze! Jeszcze fajniej może być tylko wtedy, kiedy sami zrobimy nasze „zajączki”. Najlepiej nadadzą się do okrągłych cukierków, ale inne też powinny się nadać.
Jeśli nie praktykujecie tego zwyczaju – nic nie szkodzi. Zajączki można włożyć do święconki, podarować przyjaciołom albo udekorować nimi stół podczas rodzinnego biesiadowania. Do dzieła!
Czego potrzebujemy?
- kartki z bloku technicznego Fiorello
- blok rysunkowy Fiorello
- pisaki BiMarker Fiorello
- nożyczek zwierzaków Fiorello
- klej w płynie Amos
- ołówka Grand
- brokatów Fiorello
- wstążeczki lub sznurka
- i oczywiście cukierków 🙂
Etap 1
Zginamy kartkę na pół i rysujemy schematyczny kształt zajączka. Trzeba pamiętać, by od strony zgięcia znajdowało się pół „podstawy” zwierzątka. Jego wielkość powinna być dostosowana do wielkości cukierka, który chcemy włożyć do środka. Tak, by papier lekko ściskał słodycze, a te nie wypadły i się nie zgubiły.
Etap 2
Wycinamy odrysowany kształt z wciąż złożonej kartki. Po skończeniu powinien nam powstać podwójny zajączek połączony podstawą. Jeśli chcemy, jedną stronę można wyciąć bez uszu: będzie się łatwiej składać. Jeśli wszystko jest dobrze (można złożyć zajączka na próbę), wycinamy jeszcze owalne otwory pośrodku brzuszków. Tak, by było widać co kryje się w środku.
Etap 3
Kolorujemy zajączka. Koniecznie trzeba narysować pyszczek, a nie zaszkodzi dodanie ozdób lub narysowanie wzorów na futerku.
Etap 4
Nakładamy brokat. W moim wariancie przewidziałam brokatowe uszy, ale ta sama metoda posłuży też do wykonania dowolnego innego pomysłu. Nakładamy płynny klej na powierzchnię, na której ma znaleźć się brokat. Możemy sobie pomóc wykałaczką lub patyczkiem przy wykonywaniu bardziej precyzyjnych wzorów. Najlepiej sprawdzi się klej uniwersalny, z którego nie będą się później osypywać świecące drobinki. To ważne, bo brokat może być ciężko posprzątać.
Na klej sypiemy brokat. Potrząsamy lekko zajączkiem, żeby dobrze się przykleił i strząsamy nadmiar nad kartką lub gazetą.
Etap 5
Czekamy, aż klej wyschnie. Później wkładamy do środka cukierek, czy czekoladkę, składamy zajączka i związujemy wstążeczką na wysokości szyi.
Nasze zajączki już są gotowe! Brzuszki mają pełne, więc można je gdzieś sprytnie ukryć lub podarować bliskim.
Inne wielkanocne pomysły zobacz TUTAJ
Propozycję zabawy przygotowała Agata