Ostatnio wróciłam myślami do indiańskiego pióropusza, który mieliśmy okazję samodzielnie zrobić jakiś czas temu. Doszłam do wniosku, że jak już chcemy w pełni być jak Indianie to musimy przecież pamiętać o pozostałych indiańskich atrybutach, bez których na Wielkich Równinach nie da się obejść. Jest to oczywiście łuk oraz strzały. W tej części zajmiemy się konstrukcją strzał, a w kolejnym tutorialu zajmiemy się całą resztą. Zapraszam do twórczej zabawy.
Co będzie nam potrzebne:
- marszczona bibuła Fiorello
- długie wykałaczki
- taśma ozdobna Fiorello
- kreatywna gąbka lub filc
- klej w płynie Amos
- nożyczki zwierzaki Fiorello
Krok 1
Do zbudowania podstawy strzały wykorzystałam długie wykałaczki do szaszłyków. Najlepiej użyć ok. 6 do jednej, dzięki czemu nasza zabawka będzie bardziej solidna. Oba końce strzał oklejam ozdobną taśmą klejącą.
Krok 2
Przechodzimy do piórek, czyli tak zwanych lotek. Do tego wykorzystałam marszczoną bibułę. Wycinam piórka w różnych kolorach, po czym robię nacięcia po obu ich stronach.
Krok 3
Gotowe piórka układam na wybranym końcu strzały i przyklejam za pomocą ozdobnej taśmy.
Krok 4
Ostatni krok to groty strzał. Ja wykonałam je za pomocą pianki kreatywnej, ale możecie również użyć zwykłego filcu. Wycinam odpowiedni kształt – po dwa kawałki na jedną strzałę i sklejam ze sobą na drugim jej końcu.
I gotowe! Jesteśmy już coraz bliżej podróży na Wielkie Równiny.
Zobacz również:
Propozycję zabawy przygotowała Basia