25 kwietnia 2019

Strzały dla Indianina DIY

40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Ostatnio wróciłam myślami do indiańskiego pióropusza, który mieliśmy okazję samodzielnie zrobić jakiś czas temu. Doszłam do wniosku, że jak już chcemy w pełni być jak Indianie to musimy przecież pamiętać o pozostałych indiańskich atrybutach, bez których na Wielkich Równinach nie da się obejść. Jest to oczywiście łuk oraz strzały. W tej części zajmiemy się konstrukcją strzał, a w kolejnym tutorialu zajmiemy się całą resztą. Zapraszam do twórczej zabawy.

Co będzie nam potrzebne:

Krok 1

Do zbudowania podstawy strzały wykorzystałam długie wykałaczki do szaszłyków. Najlepiej użyć ok. 6 do jednej, dzięki czemu nasza zabawka będzie bardziej solidna. Oba końce strzał oklejam ozdobną taśmą klejącą.

Krok 2

Przechodzimy do piórek, czyli tak zwanych lotek. Do tego wykorzystałam marszczoną bibułę. Wycinam piórka w różnych kolorach, po czym robię nacięcia po obu ich stronach.

Krok 3

Gotowe piórka układam na wybranym końcu strzały i przyklejam za pomocą ozdobnej taśmy.

Krok 4

Ostatni krok to groty strzał. Ja wykonałam je za pomocą pianki kreatywnej, ale możecie również użyć zwykłego filcu. Wycinam odpowiedni kształt – po dwa kawałki na jedną strzałę i sklejam ze sobą na drugim jej końcu.

I gotowe! Jesteśmy już coraz bliżej podróży na Wielkie Równiny.

Zobacz również:

Łuk dla Indianina

Indiański piuropusz

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon