10 października 2022

Koszyczek jesiennych listków

90 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Słoneczne, jesienne dni sprzyjają długim spacerom przez parkowe alejki i leśne ścieżki w poszukiwaniu kolorowych liści. Większość listków trzyma się jeszcze gałązek drzew, ale niektóre z nich zaczynają leniwie opadać na ziemię, by z czasem stworzyć barwny dywanik. Z tych kolorowych liści można ułożyć cudowny bukiet, można wykorzystać je również do wielu ciekawych prac plastycznych. Jeśli zechcecie wykonać pracę zatytułowaną „Koszyczek z jesiennymi listkami”, to musicie koniecznie wybrać się na spacer, podczas którego nazbieracie kolorowych jesiennych listków (średniej i małej wielkości) – te jesienne skarby będą niezbędne do wykonania pracy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od wycięcia z szablonu koszyczka, odrysowaniu go ołówkiem na tekturze i wycięciu nożyczkami lub nożykiem do cięcia tektury.

Etap II

Potnij nożyczkami na małe kawałki papierowe słomki i wyklej nimi koszyczek. Zacznij od rączki: posmaruj ją klejem uniwersalnym i poukładaj słomki obok siebie, podobnie zrób z pozostałą częścią koszyczka – zacznij od górnej jego części, posmaruj go klejem i poukładaj na nim pocięte kawałki słomek, tworząc wymyślony przez siebie wzór, np. pasek słomek ułożonych pionowo i pasek ułożony poziomo – naprzemiennie. Pozostaw część koszyczka imitującą jego wnętrze, do niej przykleisz listki.

Etap III

Teraz wykorzystaj przyniesione ze spaceru średniej i małej wielkości listki. Połóż listek unerwieniem do góry na blacie stołu, na listku połóż kartkę, przytrzymaj ją tak, żeby się nie przesuwała i kredką zamaluj kartkę w miejscu gdzie jest pod nią listek. Pozostałe listki odbij na kartce w ten sam sposób.

Etap IV

Powycinaj wszystkie odbite listki, następnie przyklej je klejem biurowym na kolorowych kartkach, również wytnij pozostawiając kolorowe brzegi.

Etap V

Z powstałych listków ułóż w koszyczku kompozycję, następnie przyklej listki klejem biurowym. Klejem uniwersalnym przyklej małe czerwone pomponiki, tak żeby powstała jarzębinowa kiść, dorysuj kredką łodygi. Przyklej też zielone pomponiki i dorysuj do nich łodygi. Z kolorowych kartek powycinaj proste roślinki z listkami i owocami w kształcie kółeczek. Uzupełnij jesienną kompozycję, przyklejając klejem biurowym wycięte gałązki.

Jeśli uznasz, że bukiet może mieć więcej listków, to przyklej je od spodu koszyczka, tak żeby wystawały z tyłu.

Praca gotowa. Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon