30 czerwca 2018

Kotek z kartonu

30 minut Poziom trudności: 1/5
3.8 4 votes
Ocena publikacji

Dziś, kiedy tworzę ten tutorial jest sobota. A jak wiemy, każda sobota to imieniny kota! Dlatego  postanowiłam uczcić ten dzień wykonując figurkę naszego kociego pupila. Nie jakąś skomplikowaną a po prostu z papieru. Od czasu do czasu trzeba bowiem przypomnieć sobie jak wspaniałe rzeczy można stworzyć za pomocą zwyczajnych kartek papieru. A w dodatku jest to naprawdę proste. Zatem tym razem kartka nie posłuży nam do rysownia, ale do tworzenia figurek 3D. Zapraszam do tutorialu!

Będziemy potrzebowali:

Etap 1

Nasz kot będzie składał się z paru papierowych części, które będziemy łączyć, dlatego na początku wykonujemy szablon na sztywnym czarnym papierze. Rysujemy długi pasek który będzie tułowiem kota (u mnie długość wynosi 20 cm, a szerokość 3 cm), głowę, ogon oraz łapki. Pary łapek wykonałam jedne mniejsze a drugie większe. I jak widać, nie trzeba się mocno trudzić ze szkicem, ponieważ łapki przypominają serca. Na długim pasku zaznaczyłam dodatkowo przerywaną linią miejsce, które będziemy zginać i sklejać z drugim końcem paska. Dla lepszej widoczności na zdjęciach, narysowałam wszystkie potrzebne elementy na białej kartce.

Etap 2

Wszystkie kocie elementy wycinamy.

Etap 3

Długi pasek będziemy zginać w dwóch miejscach. Przy zaznaczonej wcześniej przerywanej linii oraz w miejscu gdzie będzie zginał się tułów kota. Drugiego miejsca specjalnie nie oznaczałam, ponieważ sami możecie dopasować wedle upodobania jak długi lub krótki ma być tułów waszego pupila. ? Po wykonaniu zgięć, dwa końce paska sklejamy ze sobą tak, jak zostało to przedstawione na zdjęciu.

Etap 4

Do wykonanego już tułowia przyklejamy pozostałe elementy, czyli łapki, głowę i ogonek. Jeśli łapki będą za bardzo wystawać, można je po prostu przyciąć. Dodatkowo, przyklejony ogonek możemy trochę podkręcić za pomocą np. ołówka lub palca.

Etap 5

Z kolorowego papieru wycinamy oczy, uszy, nos i przyklejamy w odpowiednie miejsca.

Etap 6

Na koniec za pomocą czarnego flamastra rysujemy oczka, a pozostałymi metalicznymi pisakami tworzę wąsy oraz ozdoby na grzbiecie zwierzaka. ?

Nasz kotek jest już gotowy! Ciekawe, czy moje domowe koty polubią nowego papierowego pupilka?! ?

Zobacz również pozostałe pomysły na wycinanki TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon