31 marca 2019

Kreatywny pejzaż

1 godzina Poziom trudności: 2/5

Dziś zapraszam Was do uczestniczenia w nietypowym projekcie. Stworzymy swój własny pejzaż, ale w wersji 3D. Będziemy mogli malować, ale też przyklejać osobno elementy krajobrazu tworząc format wypukły obrazka. Ktoś chętny na twórcze eksperymenty? Zapraszam! 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Naszą podstawą będzie biała kartka papieru, najlepiej sztywnego. Na kolejnych, również białych kartkach szkicujemy elementy, które będziemy chcieli wykorzystać do stworzenia naszego krajobrazu. Mogą to być pola, góry, słońce, chmury, a nawet domki, czy jezioro. Część wycinam zwykłymi nożyczkami, a część kreatywnymi.

Etap 2

Gdy wszystkie elementy mamy już wycięte, możemy przejść do malowania. Sięgamy więc po farby i zaczynamy od nieba, które powstanie na naszej bazowej kartce. Nie bójcie się mieszać kolorów. W końcu niebo nie zawsze jest jednolicie niebieskie. 

Etap 3

Czekając na to, aż nasze niebo wyschnie, przechodzimy do malowania wszystkich pozostałych elementów pejzażu. Jeśli martwicie się, że po wyschnięciu farby wasze kartki zaczną się zaginać lub wywijać do góry, włóżcie je na jakiś czas pod stos książek. 

Etap 4

Na koniec pozostaje nam ułożenie i przyklejenie wszystkich elementów na odpowiednie miejsce. Wszystkie części mają trochę odstawać od naszej bazowej kartki, dlatego do przyklejania użyłam plasteliny. Jeśli macie możecie też użyć masy mocującej.

Niewielkie kawałki uformowałam w kuleczki, umieściłam z tyłu fragmentów krajobrazu, po czym przykleiłam do kartki. Pamiętajcie, aby zacząć od tych elementów, które chcecie, aby w perspektywie były na dalszym planie obrazka, tak jak chmury i góry. 

I obrazek gotowy! A jak prezentują się Wasze krajobrazy?

Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x