22 grudnia 2023

Król i królowa balu – praca karnawałowa

ok.90 min Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Karnawał to okres zimowych balów i zabaw. Ten szalony czas rozpoczyna się na początku stycznia i kończy razem z zimą, przed postem będącym oczekiwaniem na Wielkanoc. Bal karnawałowy to okazja do wcielenia się w wymarzoną postać. Panie i panowie, dziewczynki i chłopcy jeśli wykażą się kreatywnością, mogą zostać królową i królem balu. W tym karnawałowym czasie zapraszam Was do wykonania pracy przedstawiającej królową i króla balu.

Potrzebne materiały:


Przygotowanie szablonów

Rozpocznij pracę od precyzyjnego wycięcia szablonów króla i królowej, następnie odrysuj kontury na cienkiej tekturze z okładki bloku.
Starannie wytnij i zrób nacięcia zaznaczone liniami przerywanymi na szablonach. Używając ołówka, zaznacz kontury twarzy, włosów i korony na pracach.

Tworzenie podstawek

Przetnij tekturową rolkę na pół. Następnie wykonaj dwa nacięcia z jednego brzegu każdej rolki (po przeciwległych stronach). Każda z rolek posłuży jako stojak. Wsuń nacięcia rolki w odpowiednie miejsca na pracach przedstawiających królową i króla.

Malowanie

Złotą temperą pomaluj korony królowej i króla, a następnie użyj żółtej farby do pomalowania włosów, łososiowej farby do twarzy i wybranymi kolorami części tułowia.


Dodawanie detali

Po wyschnięciu farby przyklej ruchome oczka. Wytnij trójkątne noski i półkoliste uśmiechy z tektury, a następnie przyklej je do twarzy za pomocą kleju uniwersalnego.

Rysowanie detali i ozdabianie

Używając kredki, dodaj detale do prac: włosy, policzki i kontury. Dodaj ozdoby, takie jak diamenciki i cekiny, używając kleju z brokatem. Ozdób włosy, policzki i ubrania.

Twoja praca jest gotowa. Życzę udanej zabawy i niezapomnianych chwil podczas tworzenia swojej królewskiej pary!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon