Kukiełki na palce

30 minut plus czas schnięcia
one

Dzisiejszy tutorial pokaże Wam jak własnoręcznie stworzyć papierowe kukiełki na palce! Co to znaczy? To znaczy, że nasze zwierzaki z papieru będą mogły ożyć i gnać, skakać, tańczyć lub robić przysiady.

teatrzyk kukiełkowy

Bardzo prosta, szybka, ale też twórcza i przyjemna zabawa! 

Czego będziemy potrzebować:

  • farbki „Puffy”
  • biała lub kolorowa sztywna kartka 
  • papier kolorowy
  • kolorowe pisaki
  • klej w sztyfcie
  • nożyczki, linijka i cyrkiel
  • ołówek

przybory do pracy ręcznej

1. Zaczynamy od szkicu. Na sztywnej białej lub kolorowej kartce rysujemy uproszczone kształty wybranych zwierzątek. Najlepiej zacząć od tułowia, a potem dorysować osobno elementy takie jak głowa i szyja (patrz zdjęcie). Do pomocy możemy użyć cyrkla i linijki. Cyrkiel przyda nam się szczególnie przy obrysowaniu otworów na palce. Pierwszy wariant będzie na cztery palce, drugi zaś na dwa.

szkic na białej kartce

szkic konia i żyrafy na bloku rysunkowym

2. Narysowane elementy wycinamy łącznie z otworami. Możecie również naszkicować zwierzątka bez podziału na osobne elementy i wyciąć w całości. Ja jednak wolałam taką formę. 😊

wycięte zwierzaki

3. Mojej białej jeszcze żyrafie, postanowiłam dodać trochę koloru, więc obrysowałam jej kształty na żółtym papierze po czym wycięłam je i przykleiłam na biały szablon. Jeśli szkic swojego zwierzaka stworzyliście na sztywnym papierze kolorowym, możecie ten krok pominąć. Ja z racji tego, że akurat posiadam kolorowy, ale cienki papier, postanowiłam pójść trochę dłuższą drogą. Ale jak widać i tak można! 😉 

żyrafa na złótym papierze

przyklejnie żyrafy

4. Za pomocą kleju w sztyfcie łączę ze sobą powycinane elementy zwierząt.

wyciete kółka na palce

5. Czas na ozdoby. Do tego celu postanowiłam użyć farbek „Puffy”. Nałożyłam je na koński ogon oraz grzywę. U żyrafy natomiast stworzyłam piękne brązowe plamki oraz żółte „rogi”. 

dekorowanie zwerzątek

Dzięki temu moje zwierzaki uzyskały odrobinę efektu 3D, w dodatku same farbki po nagrzaniu i spuchnięciu są naprawdę przyjemne w dotyku. 😊 Dodałam również inne szczegóły powycinane z papieru jak oczy i żyrafi pyszczek, a na koniec flamastrami dorysowałam kolorowe detale.

kolorowe mazaki zwierzątka zabawa

6. Po odczekaniu aż farbka wyschnie wystarczy przybliżyć do niej ciepły nawiew suszarki lub nagrzewnicy a farbka sama zacznie nam puchnąć.

kolorowe farbki

Gotowe! Nasze zwierzęce kukiełki wystarczy już tylko założyć na palce i mogą gnać, podskakiwać i swawolić! 😊

puchnące farbki zwierzątka

domowy teatrzyk

 

Basia