20 lutego 2022

Kwiaty z ogrodu Królowej Śniegu

około 90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zabieram Was dzisiaj do dalekiej krainy skutej lodem, tam gdzie nieustannie jest bardzo zimno, gdzie wieje lodowaty, przenikliwy wiatr, a z nieba jak białe ptaki lecą śniegowe płatki. Domyślacie się, co to za miejsce? Jeśli nie, to już zdradzam tajemnicę: zapraszam do ogrodu pewnej niezwykłej, groźnej damy – Królowej Śniegu, która mieszka tu w ogromnym, lodowym zamczysku otulonym zimowym ogrodem. Znajdują się w nim niezwykłe kwiaty, którymi opiekuje się oddany, wierny sługa królowej – ogrodnik Mróz. To właśnie on pielęgnuje lodowe rośliny, otula swoimi ramionami i sprawia, że pięknie rosną, wspinając się po śnieżnych zaspach i zamkowych murach, mieniąc się w słońcu, które czasami tylko tu zagląda…
Jeśli zainteresowała Was ta zimowa historia, zapraszam do stworzenia lodowych kwiatów z ogrodu Królowej Śniegu. Sposób ich wykonania jest bardzo prosty, a efekt spektakularny.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Do stworzenia ogrodu Królowej Śniegu wykorzystaj przygotowane przeze mnie szablony kwiatów kwiaty-z-ogrodu-Krolowej-Sniegu, wytnij je, a następnie białą kredką odrysuj na czarnej kartce. Jeśli zechcesz stworzyć kwiaty według własnego pomysłu, możesz samodzielnie narysować je białą kredką na czarnej kartce.

Etap II

Spożywczą folię aluminiową potnij nożyczkami na paski o szerokości około 3 cm, a następnie bardzo delikatnie uformuj z nich wałeczki. Narysowane kontury kwiatów posmaruj klejem uniwersalnym za pomocą wąskiej końcówki. Kontury kwiatów wyklej srebrnymi wałeczkami z aluminiowej folii spożywczej, delikatnie dociskając je do kartki.

Etap III

Po dokładnym wyschnięciu kleju środki kwiatów i listków pokoloruj różnymi kolorami kredek w wymyślone przez siebie wzorki, na przykład – paski, fale, koła…

Etap IV

Kwiaty Królowej Śniegu udekoruj klejem z kolorowym brokatem, namaluj różne wzorki – kreski, kropki, obrysuj wybrane kontury. Pamiętaj, że klej z brokatem musi dokładnie wyschnąć.

Etap V

Na koniec przyklej klejem uniwersalnym kilka cekinowych gwiazdek.
W ten oto bardzo prosty sposób powstał oryginalny ogród Królowej Śniegu.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon