15 maja 2024

Lustereczko dla mamy

około 60 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Marzysz o wyjątkowym prezencie dla mamy, który wywoła uśmiech na jej twarzy? Stwórz razem z nami magiczne lusterko, które będzie nie tylko praktycznym gadżetem, ale także pełnym miłości prezentem. Wystarczy odrobina kreatywności i kilka prostych kroków, aby stworzyć coś wyjątkowego.


Potrzebne będą:

Drukujemy szablony i kolorujemy wydrukowane elementy

Na białych kartkach A4 bloku technicznego drukujemy oba szablony lusterka. Kwiatuszki możemy pokolorować każdy inaczej, lub zdecydować się na spójną całość.

Z kredkami można poszaleć, cieniując i zmieniając nasycenie barwy. Ozdabiamy ramki obu lusterek za pomocą kredek lub pisaków.

Mogą to być wzory lub wijące się liście – co tylko nam przyjdzie do głowy.

Tworzymy portret mamy

Wycinamy wszystkie elementy. Na jednym z lusterek możemy własnoręcznie narysować portret naszej mamy i napisać tu życzenia lub narysować dla niej serduszka.

Tworzymy ramę lusterka

Z tyłu jednego z lusterek przyklejamy mocnym klejem patyczek, wzmacniając w ten sposób konstrukcję naszej pracy. Sklejamy oba lusterka plecami do siebie, tworząc jedno dwustronne lustereczko. Czas na ozdabianie! Mamy do dyspozycji korony i różyczki, sami zdecydujcie co i gdzie chcecie wykorzystać.

Tworzymy lusterko

Smarujemy klejem całą powierzchnię jajowatego owalu, który wycięliśmy. Przyklejamy je do sreberka po czekoladzie i mocno dociskamy (jeśli nie macie sreberka ani folii aluminiowej, to pokolorujcie owal na jasnoniebiesko, będzie wyglądał jak lustro).

Ostatnie szlify

Przyklejamy lustro do ramy, a jeśli chcemy, możemy dodać jeden z napisów.

Gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 5/5
10 maja 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon