17 lutego 2019

Magnes kot z CiastoPlasto

20 minut Poziom trudności: 2/5

Dziś Dzień Kota! Jak już pisałam ostatnio, odkryłam zestaw CiastoPlasto z akcesoriami do robienia breloczków, magnesów, oraz broszek i bardzo mi się ten zestaw spodobał! Pokazywałam już jak na bazie dołączonych do niego elementów zrobić breloczek-ośmiornicę. Z okazji dzisiejszego święta, pokażę kolejny gadżet ze zwierzakiem. Magnesik-kot, na pewno chętnie zamieszka na Waszej lodówce, możecie też dać go w prezencie jakiemuś miłośnikowi mruczków.

Czego potrzebujemy?

  • odpowiedniego zestawu CiastoPlasto, mogą się też przydać dodatkowe kolory albo patyczki z innego zestawu.

Wybieramy kolory dla kotka. Będzie potrzebny jeden główny, biały na brzuszek i łapki, oraz jeden ciemniejszy do zrobienia pyszczka. Mój zwierzak będzie pomarańczowy, więc musiałam wymieszać ze sobą żółty i czerwony, by go zrobić 😉

Formujemy dwie kulki na pyszczek i tułów. Formujemy je i sklejamy. Doczepiamy do głowy dwa małe trójkąty jako uszka.

Z ciemnego koloru formujemy bardzo cienki wałek i dzielimy do na kilka części. Robimy z nich oczy i buzię. Resztę możemy przerobić na małą kulkę i doczepić w charakterze nosa. 

Teraz po kolei robimy biały brzuszek i doklejamy łapki. Na każdej można doczepić też małą białą kulkę jako poduszkę. Całość kładziemy na magnesie i lekko dociskamy. 

Teraz został nam tylko ogon. Część główną robimy w tym samym kolorze, co tułów i głowę. Do tego możemy zrobić białą końcówkę i delikatne, ciemne prążki. Na sam koniec doczepiamy ogon od spodu i układamy tak, by było go widać zza samego kota.

Gotowe!

A tu w zestawie – razem z wcześniej wykonaną ośmiornicą.

Nasze inne pomysły na zabawy CiastoPlasto znajdziesz TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata 

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon