19 lutego 2019

Wieża ze zwierza

1,5 godziny Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy układaliście kiedyś puzzle w pionie? Jeszcze nie? To świetnie się składa, ponieważ dziś mam dla Was zabawę i grę w jednym. Będziecie mogli łączyć ze sobą odpowiednio elementy i tworzyć nowe gatunki zwierząt. A to wszystko właśnie w pionie. Jeśli jesteście zaintrygowani, to zapraszam do zapoznania się z tutorialem.

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Na początku musimy odpowiednio przygotować rolki, aby nie były szare i ponure. Chyba, że komuś to nie przeszkadza, wtedy może przejść do dalszych kroków. Długość i obwód rolki zaznaczamy na kolorowej kartce, pamiętając, aby zrobić większy zapas na obwód (na tak zwaną zakładkę). Przy tym kroku przenosiłam wymiary dla trzech rolek, ponieważ będę tworzyć trzy różne zwierzaki. 

Etap 2

Wyrysowane kolorowe poszycia dla rolek wycinam, po czym dzielę je na trzy równe części za pomocą linijki i ołówka.

Etap 3

Kolorowe kartki z wyznaczonymi liniami przyklejam do powierzchni rolek, po czym całość tnę  nożyczkami wzdłuż wcześniej wyznaczonych linii. Tym sposobem nasza wieża została podzielona na trzy części. 

Etap 4

Czwartą rolkę użyję jako stojak, na który będziemy nakładać części zwierzęcych układanek. Musimy jednak trochę ją odchudzić, aby wszystkie elementy wchodziły na stojak bez problemu. W tym celu przecinamy rolkę wzdłuż i sklejamy na zakładkę.

Etap 5

Podobnie jak w przypadku pozostałych rolek, przenoszę wymiary na kolorowy papier, wycinam i naklejam na stojak.

Etap 6

Kolej na zwierzaki. Na białej kartce ponownie nakładamy wymiary rolek i dzielimy na trzy równe części. Dzięki temu po narysowaniu zwierzaków, będziemy dokładnie wiedzieli, gdzie trzeba ciąć.

Etap 7

Gdy już szablon mamy przygotowany, możemy przejść do szkicowania. Rolki są podzielone na trzy części, a więc i nasze zwierzaki będą podzielone. Warto zwrócić na to uwagę przy rysowaniu. W pierwszej części dobrze, aby zmieściła się cała głowa. Dzięki temu, będziemy mogli podmieniać części od innych zwierzaków tym samym tworząc nowe, dziwaczne gatunki. ? Po wykończeniu szkiców, możemy przejść do kolorowania.

Etap 8

Ostatni krok to wycięcie zwierzaków, przecięcie na trzy części wzdłuż linii i przyklejenie na rolki.

Praca skończona, a więc teraz możemy zabrać się do pionowej układanki.  Jakie nowe gatunki stworzyliście?

Zobacz również inne nasze nietypowe projekty TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon