23 lutego 2019

Malowanie ręką

1 godzina Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czasem malowanie wydaje się Wam zbyt skomplikowane? Jeśli macie ten gorszy dzień, to warto skorzystać z narzędzia, które zawsze mamy pod ręką czyli… własnych rąk. I to dosłownie! Wystarczy jeden odcisk na kartce pomalowanej farbą dłoni i nasza wyobraźnia zaczyna działać na wysokich obrotach, poddając nam zupełnie nowe pomysły. Może zobaczymy ukrytą sowę albo samochód, a może jakieś rybki lub statek kosmiczny? Kto wie. Zobaczcie co mi wyszło z takiego eksperymentu.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na pierwszym obrazie za pomocą techniki odbitek z ręki stworzyłam gąsienicę. W tym celu musiałam oczywiście pomalować dłoń. Wreszcie coś dla tych, którzy uwielbiają brudzić rączki. ? Wnętrze dłoni pomalowałam na zielono, a palce (z wyjątkiem kciuka) na niebiesko i nie czekając aż farba zaschnie, zrobiłam odbitkę na kartce. Czynność powtarzam trzy lub czterokrotnie.

Etap 2

Głowę gąsienicy zrobiłam w kolorze czerwonym. W tym celu ponownie pomalowałam całą dłoń z wyjątkiem dwóch środkowych palców. Dzięki temu mamy od razu gąsienicze różki.

Etap 3

Czas na małe korekty. Tam, gdzie jest taka potrzeba dodaję kolorowej farby. Na koniec doklejam oczy (wycięte z papieru) i mazakiem tworzę cały zarys gąsienicy. Jest to jednak krok opcjonalny. 

Etap 4

Mój drugi obrazek to sowa. Na mniejszej kartce robię odbitkę ręki w kolorze brązowym. Tam gdzie są niedociągnięcia poprawiam pędzelkiem.

Etap 5

Sowa zazwyczaj siedzi na drzewie, a więc malujemy drzewo i gałęzie, pamiętając o liściach. 

Etap 6

Na koniec wycięłam z beżowego papieru wielkie oczy i farbą namalowałam dziób oraz nogi. 

I nasze od-ręczne zwierzaki już gotowe!

To była propozycja minimalistyczna, w następnej odsłonie malowania ręką spróbujemy więcej pomachać pędzlem!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon