Nauka wiązania butów

40 minut
two

Myślicie czasem o tym, jak zachęcić dziecko do rozwijania umiejętności zawiązywania butów? No bo umówmy się, kto rano, przed pójściem do szkoły i pracy, ma ochotę na jakąkolwiek naukę… Zresztą nauka wiązania na swoich własnych butach, w których chodzi się non stop – to po prostu nuda. Dlatego poniżej przedstawiam Wam pomysł na stworzenie zupełnie nowych butów, takich jakie tylko chcemy, z kolorowymi zachęcającymi do interakcji sznurówkami. Bo tak jak w dziecięcych latach, woleliśmy te wszystkie zabawkowe wersje kuchni, czy pralek, tak i teraz Wasze pociechy wolą poznać codzienną rutynę od drugiej, zabawowej strony.

Co będzie nam potrzebne:

  • sztywny karton
  • kredki świecowe, np. Silky Crayon Colorix
  • flamastry
  • nożyczki i ołówek
  • sznurki, wstążki itp.

Etap 1

Na grubym, sztywnym kartonie szkicujemy zarys butów. Nie muszą dokładnie odwzorowywać kształt naszych stóp, ale jeśli Wam na tym zależy to po prosu odrysujcie swoją ulubioną parę butów.

Etap 2

Gotowy szkic wycinamy. Możemy użyć nożyczek lub też nożyka tapicerskiego. Jednak pamiętajcie, że drugi wariant może wykonać tylko osoba dorosła.

Etap 3

Na nowej, tekturowej parze butów rysujemy kolejne elementy takie jak otwory na sznurówki, czy język. Ja, jak widać, skorzystałam z pomocy asystenta. ?

Etap 4

Następnie za pomocą nożyczek lub też ołówka robimy (ostrożnie!) w wyznaczonych miejscach dziurki przechodzące na wylot. 

Etap 5

Buciki trzeba trochę ożywić, a więc bierzemy się za kolorowanie. Do tego najlepiej nadają się kredki świecowe lub flamastry, ponieważ najmocniej kryją.

Etap 6

Ostatni krok to oczywiście sznurówki. Bo przecież to, o nie właśnie się rozchodzi. ? Wybieramy więc dowolny zestaw sznurowadeł, sznurków lub wstążek i przeplatamy przez dziurki. Dokładnie tak samo jak w prawdziwych butach. Możecie również połączyć ze sobą dwa różne kolory sznurówek, dzięki czemu nauka stanie się jeszcze przyjemniejsza. 

 

No to co? Zaczynamy zabawę? 🙂

 

 

Basia

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!