25 lutego 2019

Nauka wiązania butów

40 minut Poziom trudności: 2/5

Myślicie czasem o tym, jak zachęcić dziecko do rozwijania umiejętności zawiązywania butów? No bo umówmy się, kto rano, przed pójściem do szkoły i pracy, ma ochotę na jakąkolwiek naukę… Zresztą nauka wiązania na swoich własnych butach, w których chodzi się non stop – to po prostu nuda. Dlatego poniżej przedstawiam Wam pomysł na stworzenie zupełnie nowych butów, takich jakie tylko chcemy, z kolorowymi zachęcającymi do interakcji sznurówkami. Bo tak jak w dziecięcych latach, woleliśmy te wszystkie zabawkowe wersje kuchni, czy pralek, tak i teraz Wasze pociechy wolą poznać codzienną rutynę od drugiej, zabawowej strony.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na grubym, sztywnym kartonie szkicujemy zarys butów. Nie muszą dokładnie odwzorowywać kształt naszych stóp, ale jeśli Wam na tym zależy to po prosu odrysujcie swoją ulubioną parę butów.

Etap 2

Gotowy szkic wycinamy. Możemy użyć nożyczek lub też nożyka tapicerskiego. Jednak pamiętajcie, że drugi wariant może wykonać tylko osoba dorosła.

Etap 3

Na nowej, tekturowej parze butów rysujemy kolejne elementy takie jak otwory na sznurówki, czy język. Ja, jak widać, skorzystałam z pomocy asystenta.

Etap 4

Następnie za pomocą nożyczek lub też ołówka robimy (ostrożnie!) w wyznaczonych miejscach dziurki przechodzące na wylot. 

Etap 5

Buciki trzeba trochę ożywić, a więc bierzemy się za kolorowanie. Do tego najlepiej nadają się kredki świecowe lub flamastry, ponieważ najmocniej kryją.

Etap 6

Ostatni krok to oczywiście sznurówki. Bo przecież to, o nie właśnie się rozchodzi. Wybieramy więc dowolny zestaw sznurowadeł, sznurków lub wstążek i przeplatamy przez dziurki. Dokładnie tak samo jak w prawdziwych butach. Możecie również połączyć ze sobą dwa różne kolory sznurówek, dzięki czemu nauka stanie się jeszcze przyjemniejsza. 

No to co? Zaczynamy zabawę?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon