28 lutego 2019

Skaczący królik z CiastoPlasto 

20 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kolejna już odsłona zestawu CiastoPlasto z akcesoriami. Poprzednio był kot-magnes i breloczek-ośmiorniczka. Tym razem zapraszam na sprężynowego królika. Temat możecie zrobić teraz, albo potrzymać „z zapasie” na Wielkanoc.

Czego potrzebujemy?

  • odpowiedniego zestawu CiastoPlasto – mogą się też przydać patyczki z innego zestawu albo wykałaczki

Etap 1

Zaczynamy od wybrania kolorów. Będzie potrzebny jeden główny króliczka oraz dodatkowo różowy na uszy i nosek i dodatkowo inny kolor na oczy.

Jeśli wybraliście kolor, którego nie ma w zestawie, skorzystajcie ze ściągawki dołączonej do opakowania, znajdują się w niej wskazówki jak łączyć kolory. W moim przypadku musiałam zrobić tylko różowy, ale może Wy bardziej poszaleliście.

Etap 2

Z głównego koloru robimy dużą kulkę, a następnie formujemy ją w coś na kształt wygiętej kropli.  Tak przygotowaną bezę nakładamy na sprężynkę i dociskamy. Trzeba tylko uważać, żeby nie pomylić stron. Jedna powinna być gładką blaszką i to na niej lepimy króliczka, druga ma od spodu taśmę samoprzylepną, by gotową figurkę przyczepić np. na biurko.

Etap 3

Doklejamy drugą kulkę, jako głowę. Następnie robimy nosek i oczy z bardzo małych kulek CiastoPlasto.

Etap 4

Kolej na uszy. Porządne, królicze uszy powinny być długie i taką właśnie formę robimy z bazowego koloru. Na to nakładamy trochę mniejszy kawałek CiastoPlasto w drugim kolorze i ściskamy je razem. teraz wystarczy lekko je zgiąć do środka i doczepić do głowy tak, by spływały po plecach zwierzaka.

Etap 5

Ogon robimy z jeszcze jednej kulki w głównym kolorze, albo w białym, jeśli cały królik jest kolorowy. Dla urozmaicenia można odcisnąć jakiś wzorek na ogonku, żeby imitował miękki, puchaty pomponik. Na koniec doklejamy łapki. Dolne z większych wałków, górne z malutkich. Można też wykałaczką odcisnąć przerwy między paluszkami na łapkach.

Teraz wystarczy poczekać, aż figurka wyschnie i można przykleić ją razem ze sprężynką w dowolnym miejscu!

Nie zapomnijcie sprawdzić innych inspiracji z CiastoPlasto z akcesoriami w roli głównej:

Magnes kot z CiastoPlasto

Breloczek z CiastoPlasto

Pączki z CiastoPlasto

Tęczowy parasol z CiastoPlasto

i inne

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon