20 lipca 2019

Malowanie balonem

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Poznaliśmy już mnóstwo przeróżnych technik malowania. Dzięki czemu mogliśmy wykorzystać wybrane narzędzia w sposób nietypowy i baaardzo twórczy. Tak będzie i dzisiaj, ponieważ przygotowałam dla Was tutorial, w którym będziemy mogli wykazać się w kolejnym oryginalnym i twórczym eksperymencie. Drodzy artyści, dziś naszym narzędziem będzie bowiem jedynie farba i balon! Zapraszam do super zabawy!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na początku musimy zając się farbami i odpowiednio je przygotować. Do plastikowych lub papierowych tacek wlewamy z tubek różne kolory. Ja wybrałam cztery, ale oczywiście można zaszaleć i przygotować więcej. 

Etap 2

Jeżeli chodzi o farbki to dobrze, aby bez problemu łączyły i mieszały się z wodą, ponieważ to będzie nasz kolejny krok. Pamiętajcie, aby nie wlać zbyt dużo wody. Farby nie powinny być mocno gęste, ale też nie rozwodnione. Jeśli korzystacie z farbek, które mają konsystencję podobną do śmietany, to możecie pominąć ten krok. 

Etap 3

Pora przygotować nasze narzędzia do malowania. ? Sięgamy więc po balony i dmuchamy, ale nie za dużo. Ja przygotowałam sobie dwa balony w dwóch różnych rozmiarach. Jeżeli chcecie, aby Wasze dzieci przy tej zabawie mogły jeszcze bardziej rozwijać sensorykę, to polecam wlać do środka troszeczkę wody. Znacznie wzmocni ona doznania dotykowe. ?

Etap 4

Ostatni krok to już zabawa. Bierzemy do ręki balon, moczymy w jednym lub dwóch kolorach, a następnie przyciskamy do kartki. Raz mocniej, raz lżej, obserwując przy tym jaki efekt tworzy się na kartce. 

Można powiedzieć, że poniekąd mamy tutaj balonową abstrakcję! Kto z Was wciągnął się w zabawę? Bo ja muszę przyznać, że ta praca była dla mnie niezwykle relaksująca.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon