16 lipca 2019

Wóz strażacki z kartonu

1 godzina + czas schnięcia Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Mamy tutaj fanów pojazdów z kogutami na dachu? Dziś mam dla Was coś wyjątkowego i bardzo czerwonego. Będziecie bowiem mogli stworzyć swój własny wóz strażacki! Pomysł w sam raz dla majsterkowiczów, którzy lubią tworzyć coś z niczego. Dobra zabawa gwarantowana! 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy od odpowiedniego przygotowania pudełka po jajkach. Część górnej tekturki będziemy usuwać, aby stworzyć kabinę w naszym pojeździe. Dlatego ołówkiem wyznaczmy linię cięcia w mniej więcej 1/3 części długości całego pudełka i odcinamy ten większy kawałek (patrz zdjęcie).

Etap 2

Całe pudełko maluje na czerwono i czekam aż wyschnie. Jeśli będzie taka potrzeba, to nałóżcie drugą warstwę farby, żeby nie było brzydkich prześwitów. Na koniec sklejam połączenie górnej części z dolną. Chyba, że chcecie mieć wersję z otwieraną kabiną, to możecie pominąć ten krok.

Etap 3

Kolor już mamy, a więc teraz zajmiemy się detalami. Z czarnej, sztywnej kartki wycinamy 3 prostokąty, które następnie umieścimy w miejsce przedniej i obu bocznych szyb. U mnie wymiary wyniosły 2 x5 cm, ale najlepiej dopasować rozmiar do swojego pudełka.

Etap 4

Wracamy do czarnej kartki i za pomocą cyrkla rysujemy 6 kół do samochodu. Wielkość dopasujcie do swoich pudełek. Gotowe elementy wycinamy. Do nich docinamy 6 mniejszych kółek z białego lub kolorowego bloku i przyklejamy na środku tych większych. Całość umieszczamy na naszym strażackim pojeździe.

Etap 5

Nie możemy zapomnieć o kogucie! Sięgam więc po CiastoPlasto i formuję niewielki element najlepiej wychodząc od kulki. Dodatkowo tworzę czarną podstawę, całość łączę i za pomocą płynnego kleju przyklejam na dach kabiny.

Etap 6

Jedne z ostatnich detali to światła. Te wycinam z żółtej kartki i przyklejam z przodu. Dodatkowo sięgam jeszcze po czarny marker i rysuje na ciężarówce wszystkie inne mniejsze elementy jak wywietrzniki, otwory czy kratki. Co tylko chcecie.

Etap 7

Nasz ostatni niezbędny element to drabina. Tu przydadzą nam się dwa patyczki po lodach oraz 3 małe wykałaczki. Tym drugim ucinamy ostre końcówki i przyklejamy z równym odstępem do większych patyczków, tworząc stopnie drabiny. Całość umieszczamy w naszym wozie strażackim i gotowe.

 Opcjonalnie możemy dodać sznurek lub drucik jako wąż strażacki i jesteśmy gotowi, aby jechać na akcję ratunkową.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon