5 września 2019

Malowanie palcami na folii

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dziś szczególnie zapraszam rodziców, którzy lubią  poznawać nowe pomysły z dziedziny sensoplastyki. Choć poniższa zabawa jest tak naprawdę dla wszystkich, to warto zwrócić uwagę na to, że prezentowana technika jest niezwykle przydatna w rozwoju małej motoryki u dziecka. Malowanie palcami na folii, bo to będziemy dziś robić, sprawi, że oprócz przyjemności, dziecko może obserwować niezwykłe procesy, które zachodzą podczas rozmazywania paluszkami farby pod folią. Zapraszam więc wszystkich fanów maziania farbą i… nie ma co czekać. Zaczynamy twórczą zabawę i naukę w jednym!

Co będzie nam potrzebne:

Na początku dobieramy odpowiednią powierzchnie do tego typu zabawy. Najlepiej, aby to była dość gruba kartka, która przy mocniejszym pocieraniu po prostu się nie rozerwie. Dobrym typem będzie blok z kartkami do akwareli. Na taką kartkę będziemy nakładać farby.

Malowanie palcami na folii, to technika niezwykle przydatna w rozwoju małej motoryki u dziecka.

Polecam, aby wybrać te w tubkach, dzięki czemu nie będziemy musieli brudzić pędzli, a i samo nakładanie prosto z tubki będzie szybsze i wygodniejsze. Jeżeli chodzi o rodzaj farb, to może to być plakatówka, gwasz, akryle a nawet akwarele. Ważne, aby nie były zbyt gęste,bo wtedy rozcieranie nie będzie samo w sobie przyjemne. A nam przecież o to chodzi! ?

Etap 1

Kolory nakładamy po całej kartce w dość dużej ilości. Tak, nie ma tu ograniczeń. Oczywiście, nie przesadzajmy też w drugą stronę, ale przede wszystkim pamiętajmy o dobrej zabawie.

Etap 2

Jeśli nasze kolorowe grochy są już gotowe, to czas na kolejny krok. Sięgamy po folię spożywczą i ostrożnie nakładamy na cały obrazek. Dobrze, aby folia trochę wystawała z każdej strony poza kartkę. Dzięki temu nie pobrudzimy rąk farbą, w przypadku, gdyby folia się ściągnęła.

Etap 3

Teraz najlepsza część! Przykładamy nasze palce do kartki z folią i zaczynamy masować, rozcierać, stukać i co tylko jeszcze wymyślicie. Farby możemy mieszać i rozciągać, możemy również próbować stworzyć konkretne kształty. Czyż to nie cudowne? ? A w dodatku bardzo relaksujące!

Etap 4

Jeśli w trakcie pracy okaże się, że dodaliście za mało farby to nic się nie martwcie. Wystarczy ściągnąć brudną folię, dodać farbę w tych miejscach gdzie potrzeba i przyłożyć nową folię do obrazka. I lecimy dalej.

I jak Wasze wrażenia? Może udało Wam się stworzyć podczas tej zabawy jakieś niesamowite dzieła? 

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon