16 kwietnia 2020

Maseczki z ręczników papierowych

ok. 40 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wykonanie papierowych maseczek może być świetną okazją do rozmowy rodziców z dziećmi na temat zaistniałej, trudnej dla wszystkich sytuacji. Może być również początkiem zabawy, w trakcie której zabawki w maseczkach będą mogły wybrać się na bezpieczny spacer. Samodzielnie wykonane maseczki będzie można wykorzystać (jeśli w domu nie ma innej) podczas krótkiego wyjścia z domu, użyć w zabawie, zakładając maseczkę – lalce, misiowi… Taki sposób na pewno pozwoli dzieciom lepiej zrozumieć, że maseczki działają jak bariera i w obecnej rzeczywistości musimy nosić je wszyscy.

Prawdziwe profesjonalne maseczki (zarówno dla dzieci, jak i dorosłych) powinny być sterylne, mają zasłaniać nasze usta i nosy, zabezpieczać przed ewentualnym zakażeniem.

Potrzebne będą:

Etap 1

Do wykonania jednej maseczki potrzebne będą dwa listki ręcznika papierowego. Na jednym listku rysujemy czarnym flamastrem kolorowankę – duże elementy, np. kwiaty, serca, gwiazdki…, które kolorujemy kredkami świecowymi (okazuje się, że na ręczniku można świetnie nimi rysować).

Etap 2

Kładziemy listki ręcznika jeden na drugim, pierwsza warstwa to listek niepomalowany, druga – listek pomalowany (maseczka będzie trwalsza i bardziej szczelna). Na górze i dole listków ręcznika robimy ok. 1 – centymetrowe zakładki i sklejamy  je, a następnie ręcznik składamy w harmonijkę, robiąc dwie lub trzy zakładki. Zszywamy zakładki zszywaczem (z brzegów, z lewej i prawej strony) żeby je ustabilizować i wsuwamy z obu stron ręcznika gumki recepturki. Składamy końce ręcznika tak żeby powstały tunele, w których będą umieszczone gumki, i ponownie zszywamy brzegi.

Etap 3

Wykonane w ten sposób maseczki dodatkowo ozdabiamy, np. oklejamy brzegi paskami kolorowego papieru wyciętymi ozdobnymi nożyczkami, samoprzylepnymi diamencikami…

Gotową maseczkę zakładamy na twarz, osłaniając usta i nos, mocujemy ją gumkami, wsuwając je za uszy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon