Morze w pudełku

ok. 1 godziny
four

Marzyliście kiedyś o wyprawie na dno morza? Czy chcielibyście wybrać się na poszukiwanie skarbów, ukrytych we wrakach statków, czy raczej wyobrażacie sobie pływanie wśród ryb i innych morskich stworzeń? A może wolelibyście popłynąć żółtą łodzią podwodną?

Dziś macie szansę odbyć taką podróż nie wychodząc z domu, wystarczą tylko:

  • tekturowe pudełko
  • farby, pędzelki i kubeczek
  • papier kolorowy
  • nożyczki
  • mocny klej
  • ołówek
  • nitka

 

Etap 1

Malujemy pudełko tak, by przedstawiało dno morza. Co powinno się tam znaleźć? Rybki i wodorosty, potwory morskie… co tylko chcecie.

Etap 2

Z żółtego papieru robimy piasek. Najpierw trzeba pognieść dokładnie kartkę, a później taką pogniecioną przyklejamy na dole pudełka. Jeśli używamy kleju, który po wyschnięciu będzie przezroczysty, łatwiej będzie zachować estetyczny wygląd pracy.

Etap 3

Wycinamy z kolorowego papieru elementy, które mają być w naszym morzu przestrzenne. Część powiesimy na nitkach, by unosiły się w wodzie, a część będzie można przykleić do ścian pudełka lub do dna. W moim morzu postanowiłam umieścić wrak łódki i nurka. Na nitkach przymocuję rybki. Podpowiem jeszcze, że spokojnie można wymyślić rzeczy wystające poza pudełko. Wtedy efekt będzie jeszcze ciekawszy.

Etap 4

Najpierw mocujemy elementy nieruchome, przymocowane do ścianek. Później przyklejamy nitkę do tych wycinanek, które chcemy powiesić. Można użyć kawałka papieru w kolorze wycinanki, żeby zamaskować mocowanie. Teraz trzeba trochę odczekać, aż klej wyschnie.

Etap 5

W taki sam sposób, jak przyklejaliśmy nitkę w poprzednim etapie, przyklejamy ją do góry pudełka.

Ostatni raz uzbrajamy się w cierpliwość, bo jak tylko wszystko wyschnie, nasze morze będzie gotowe!

 

Agata

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!